Debiutanci na start! Gdynia Półmaraton niebawem rusza z nowym projektem

Debiutanci na start! Tak Gdynia zachęca do udziału w półmaratonie zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem na dłuższych dystansach. W szlifowaniu formy i osiągnięciu celu będą ich wspierać wybitni polscy lekkoatleci. Akcja wystartuje 12 listopada br. i potrwa aż do marcowego Gdynia Półmaratonu.

-  Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszą imprezą i dystansem półmaratońskim  w ogóle. Chcemy więc ułatwić przygotowanie się do swojej pierwszej „połówki” osobom, które zadebiutują właśnie podczas Gdynia Półmaratonu – mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy.11 listopada w całym kraju, w tym również w Gdyni, odbywają się popularne Biegi Niepodległości. Dla części biegaczy to symboliczny koniec sezonu, a tym samym idealny moment, aby wyznaczyć sobie biegowe cele na kolejny rok. Mamy nadzieję, że dla wielu osób Gdynia stanie się miejscem ich realizacji – dodaje.

Organizatorzy Gdynia Półmaratonu zaprosili do udziału w akcji „Debiutanci na start!” wybitnych polskich lekkoatletów: Małgorzatę Sobańską, Anielę Nikiel-Głogosz, Rafała Wójcika i Marcina Chabowskiego. To oni przygotują swoje autorskie plany treningowe i przeprowadzą treningi  z własnymi grupami debiutantów. W skład każdej z czterech grup wejdzie maksymalnie 50 osób.

- Pamiętam dokładnie, jak wyglądały moje przygotowania do startu w tegorocznym Gdynia Półmaratonie. To właśnie tam debiutowałam na dystansie 21 kilometrów i wszystko było  dla mnie nowe – opowiada Ewa Paciorek, rzecznik Gdynia Półmaratonu, a prywatnie biegająca mama. - Informacji na temat przygotowań i planów treningowych szukałam  w internecie, o różnego rodzaju patenty, także natury żywieniowej, pytałam biegających dłużej ode mnie znajomych, lecz moje działania były dość chaotyczne. Dlatego bardzo się cieszę,  że prowadzenia przyszłorocznych debiutantów podjęły się tak wybitne postaci ze świata biegów długodystansowych. Drodzy zawodnicy, będziecie w dobrych rękach – przekonuje.

Organizatorzy Gdynia Półmaratonu zapewniają, że przynależność do jednego z czterech debiutanckich teamów będzie wiązała się z szeregiem korzyści. Mają to być m.in. zamknięte grupy facebookowe dla członków drużyny, czaty z trenerami, a na samych zawodach wyróżniające się numery startowe  dla każdego teamu i wsparcie trenera przez cały półmaratoński weekend: od spotkania dzień  przed startem, przez wspólną rozgrzewkę, doping na trasie, aż po uścisk dłoni i gratulacje na mecie.

O tym, że takie wsparcie będzie naprawdę cenne, przekonany jest Michał Drelich:

- Pamiętajcie, że nie ma głupich czy zbyt naiwnych pytań. Każdy z nas był kiedyś początkującym biegaczem, nawet późniejsi mistrzowie świata. Dzięki akcji „Debiutanci na start!”  macie możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia niezwykle utytułowanych zawodników. Jestem pewien, że dzięki temu start w Gdynia Półmaratonie będzie wspaniałą, niezapomnianą przygodą. W końcu debiutuje się tylko raz – przekonuje.

Gdynia Półmaraton to jeden z największych półmaratonów w Polsce. Do startu w ostatniej edycji zarejestrowało się ponad 7 tysięcy osób, a ostatecznie blisko 6 tysięcy stanęło na mecie. Aż 30%  z nich stanowiły kobiety, dla których organizatorzy przygotowują specjalną strefę kobiecą. W 2020 roku impreza będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie.

Rejestracja do Gdynia Półmaratonu 2019 prowadzona jest za pośrednictwem portalu SlotMarket.pl. Tylko do końca października obowiązują najniższe progi opłaty startowej. Na liście startowej jest już ponad 1650 nazwisk. Limit zawodników wynosi 10 000 osób.

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl. Tam też wkrótce pojawią się szczegółowe założenia akcji „Debiutanci na start!”.