Jeannie Rice w wieku 70 lat ustanowiła nowy rekord świata w maratonie!

70-letnia Jeannie Rice ustanowiła nowy rekord świata na dystansie maratonu w swojej kategorii wiekowej. Chicago Maraton przebiegła w niespełna trzy i pół godziny.

Jeannie Rice z Ohio 7 października podczas maratonu w Chicago ustanowiła nowy rekord świata w swojej kategorii wiekowej. Metę przekroczyła w doskonałej dyspozycji w czasie 3 godzin 27 minut i 50 sekund. Dotychczasowy rekord należał do Helgi Miketti z 2013 roku, Niemka pokonała królewski dystans w 3 godziny 35 minut i 29 sekund. Jeannie poprawiła jej wynik aż o 7 minut!

Jeannie Rice w wieku 70 lat ustanowiła nowy rekord świata!Jeannie Rice w wieku 70 lat ustanowiła nowy rekord świata! Bank of America Chicago Marathon

Jeannie Rice urodziła się w Korei Południowej, ale w wieku 19 lat w 1968 roku emigrowała do Stanów Zjednoczonych. Biegać zaczęła w 1983 roku, tylko po to, żeby, zgubić zbędne kilogramy przed zaplanowaną wizytą w Koreii.

Na królewskim dystansie debiutowała już rok później w 1984 roku w Cleveland. Od tego czasu maraton jest jej ulubionym dystansem, ma na koncie 116 ukończonych biegów na dystansie 42,195 kilometrów. Najlepszy czas, jaki osiągnęła w maratonie to 3 godziny 16 minut. Jeannie Rice biega już od 35 lat, uwielbia rywalizację, która motywuje ją do szybkiego biegania. Poziom, jaki reprezentuje jest bardzo imponujący.

70-latka już teraz planuje kolejne starty, a jej marzeniem jest ukończenie prestiżowego cykl World Marathon Majors, w skład którego wchodzą maratony w: Tokio, Berlinie, Chicago, Londynie, Bostonie i Nowy Jorku. Jeannie Rice chciałaby w każdym z tych miejsc wygrać w swojej kategorii wiekowej, za dwa tygodnie będzie rywalizować na trasie maratonu w Nowym Jorku. Triumfowala już w Chicago i Bostonie, niestety nie udało jej się wygrać w Londynie - palnuje tam wrócić po zwycięstwo.

Jeannie rozpoczyna dzień o 5.30 rano, by treningiem rozpocząć dzień. Jej tygodniowy kilometraż w przygotowaniach do maratonu wzrasta powyżej 100 kilometrów.