Lekkoatletyka. Swoboda, Ennaoui i Kszczot zdobyli tytuł Mistrza Polski

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Lublinie. W rywalizacji biorą udział najlepsi lekkoatleci z całej Polski. Po pierwszym dniu zmagań, na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui i Adam Kszczot.

W Lublinie trwają 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. To bardzo ważny sprawdzian dla lekkoatletów przed Mistrzostwami Europy w Berlinie. Zawodnicy mają szansę przetestować formę, taktykę i powalczyć o tytuł mistrzowski.

W pierwszym dniu rozegrano trzy biegi finałowe, na dystansie 100, 1500 i 3000 metrów przez przeszkody.

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Ewa Swoboda, w biegu finałowym uzyskała czas 11,12 sekundy i tym samym obroniła tytuł Mistrzyni Polski. Sprinterka mimo mokrej nawierzchni zapewniała, że tartan w Lublinie jest bardzo szybki i przynosi jej szczęście. Podczas Mistrzostw Europy w Berlinie Swoboda planuje powalczyć o życiówkę i wejście do finału. Ostatnie tygodnie przygotowań do imprezy docelowej, spędzi na zgrupowaniu w Spale.

Lekkoatletyka. Ewa Swoboda zdobyła tytuł Mistrzyni PolskiLekkoatletyka. Ewa Swoboda zdobyła tytuł Mistrzyni Polski fot. Michał Laudy/fot-mlaud.blogspot.com

Ewa Swoboda została Mistrzynią Polski na dystansie 100 metrów

- Bardzo dobrze mi się biegło, mimo mokrej nawierzchni, która powinna być miękka, tartan dobrze oddawał. Głowa się odblokowała, także myślę, że treningi będą teraz lepiej szły. Przed Berlinem jedziemy do Spały, gdzie wszystko mamy na miejscu i dobrze się tam trenuje. W Berlinie liczę na to, żeby pobiec życiówkę albo zbliżyć się do niej, chciałabym wejść do finału.

Ewa Swoboda: Nie mam już siły, chyba.. Sprinterka rozpłakała się podczas wywiadu

- powiedziała Ewa Swoboda, po starcie

- W ostatnim wywiadzie za bardzo poniosły mnie emocje. Jestem ambitna, każdy trening mi wychodził i nastawiałam się na lepsze bieganie, takie jak tutaj. Dla mnie Londyn jest chyba po prostu pechowy.

- dodała

Anna Kiełbasińska zdradza jak wygląda od kuchni jej dzień w dniu zawodów [relacja wideo]

Srebro zdobyła Anna Kiełbasińska (11,23), lekkoatletka jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Sprinterkę będziemy mogli oglądać również w rywalizacji na dystansie 200 metrów.

 

Sofia Ennaoui: Ten bieg był symulacją biegu eliminacyjnego na Mistrzostwa Europy w Berlinie

Sofia Ennaoui bardzo pewnie zwyciężyła na dystansie 1500 metrów i została Mistrzynią Polski Seniorów. Lekkoatletka już na ostatnim kółku zaczęła znacząco przyspieszać, na 200 metrów  przed metą była już poza zasięgiem rywalek. Z dużą przewagą, bieg ukończyła z czasem 4 minuty 13 sekund 32 setne. Już w najbliższą niedzielę wystartuje w Diamentowej Lidze w Londynie, Sofia zmierzy się z dystansem jednej mili.

Lekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Sofia Ennaoui wygrywa bieg na 1500mLekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Sofia Ennaoui wygrywa bieg na 1500m fot. Michał Laudy/fot-mlaud.blogspot.com

- Jestem bardzo zadowolona z tego biegu, tutaj biegałam tylko i wyłącznie taktycznie i tę taktykę udało się zrealizować w 100 procentach. Bardzo dobrze się tutaj czułam. Ten bieg był symulacją biegu eliminacyjnego na Mistrzostwa Europy w Berlinie. Za dwa dni wystartuję w Diamentowej Lidze w Londynie, to będzie prawdziwe ściganie ze światową czołówką.

- Sofia Ennaoui

Iga Baumgart-Witan: To, że mam minimum i wynik, wcale nie znaczy, że pojadę na Mistrzostwa Europy do Berlina

Mistrzostwa Świata w Berlinie. Adam Kszczot: forma zbliża się wielkimi krokami

Adam Kszczot podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, sprawdził się na nietypowym dla niego dystansie 1500 metrów (3:46:24). Start potraktował jako element przygotowań do rywalizacji w Berlinie.

Lekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Adam Kszczot wygrywa bieg na 1500mLekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Adam Kszczot wygrywa bieg na 1500m fot. Michał Laudy/fot-mlaud.blogspot.com

- 1500 metrów to dystans dla mnie zupełnie nietypowy, poza tym warunki dla sezonu otwartego w tym okresie też nietypowe: deszczowo, mokro, duża wilgotność. Aura nieco cięższa oddechowo, ale sobie z tym poradziłem. Ostatnie 400 metrów to było narastające tempo, a ostatnie 100 metrów definitywnie najszybsze. Czułem lekkość, czułem, ze bieganie do mnie wraca. Forma zbliża się wielkimi krokami.

- powiedział dla reportera TVP sport Adam Kszczot

Angelika Cichocka odpowiada na pytania kibiców: Z kolanem coraz lepiej, niestety wciąż biegam z bólem

Copyright © Agora SA