Lekkoatletyka. Wielki sukces Polak闚. Drugie miejsce w Pucharze 安iata!

Polska reprezentacja zaj窸a drugie miejsce w Pucharze 安iata w Londynie. Triumfowali Amerykanie, br您 zdobyli Brytyjczycy. Bia這 - czerwoni zaliczyli bardzo udany wyst瘼 na stadionie Olimpijskim, na kt鏎ym zosta造 rozegrane zesz這roczne Mistrzostwa 安iata.

Polscy lekkoatleci jako jedni z ośmiu państw wzięli udział w pierwszej edycji Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce.

Lekkoatletyka. Polacy powalczą o Puchar Świata w Londynie

Prestiżowe zawody odbyły się na stadionie Olimpijskim w Londynie. W ciągu dwóch dni rozegrano aż 34 konkurencji, w każdej z nich mogliśmy kibicować jednemu z naszych reprezentantów. Punktowali wszyscy, warunkiem było ukończenie konkursu. Lekkoatleci byli również nagradzani medalami.

 

Punktacja za poszczególne miejsce w każdej z konkurencji.

 

Dobrą passę Polaków rozpoczęła Anita Włodarczyk, która swoją rywalizację ukończyła na pierwszym miejscu i to z najlepszym, tegorocznym wynikiem na świecie w rzucie młotem 78,74 m.

 

W pierwszym dniu zawodów, pełną pulę punktów zdobyli również: Sofia Ennaoui (1500m), Karol Hoffmann (trójskok) oraz Michał Haratyk (pchnięcie kulą).

Ewa Swoboda: Nie mam już siły, chyba.. Sprinterka rozpłakała się podczas wywiadu

Adam Kszczot, specjalizujący się na dystansie 800 m zajął drugą lokatę i siedem punktów dla drużyny. Justyna Święty-Ersetic, nasza najszybsza zawodniczka na dystansie 400 metrów, była trzecia (sześć punktów). Zawodniczka tym razem nie zasiliła damskiej sztafety 4x 400m, dziewczyny w składzie: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart dobiegły jako czwarte.

 Drugiego dnia rywalizacji sukces Anity Włodarczyk powtórzył Wojciech Nowicki, młociarz zdobył dla biało-czerwonych osiem punktów. Świetnie spisał się również Marcin Lewandowski, który zwyciężył w biegu na 1500 m. Lewandowski swój bieg rozegrał strategicznie, wszystko poszło zgodnie z planem. Biegacz zapowiada próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 1500 i 800 metrów.

Sztafeta 4x400 m w składzie: Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski dobiegła na metę jako trzecia. Po dyskwalifikacji biegaczy z RPA, Polacy wskoczyli na drugą lokatę i tym samym zdobyli aż 7 punktów. Na ogólną klasyfikację wpływ miała z pewnością dyskwalifikacja sztafety Brytyjczyków, na linii startu stawiło się tylko trzech zawodnik闚, co wyeliminowało rywali z biegu.

Klasyfikacja końcowa: 

1. USA 219 pkt
2. Polska 162 pkt
3. Wielka Brytania 155 pkt
4. Jamajka 153 pkt
5. Francja 146 pkt
6. Niemcy 137 pkt
7. RPA 135 pkt
8. Chiny 81 pkt