Lekkoatletyka. Wielki sukces Polaków. Drugie miejsce w Pucharze ¦wiata!

Polska reprezentacja zajê³a drugie miejsce w Pucharze ¦wiata w Londynie. Triumfowali Amerykanie, br±z zdobyli Brytyjczycy. Bia³o - czerwoni zaliczyli bardzo udany wystêp na stadionie Olimpijskim, na którym zosta³y rozegrane zesz³oroczne Mistrzostwa ¦wiata.

Polscy lekkoatleci jako jedni z ośmiu państw wzięli udział w pierwszej edycji Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce.

Lekkoatletyka. Polacy powalczą o Puchar Świata w Londynie

Prestiżowe zawody odbyły się na stadionie Olimpijskim w Londynie. W ciągu dwóch dni rozegrano aż 34 konkurencji, w każdej z nich mogliśmy kibicować jednemu z naszych reprezentantów. Punktowali wszyscy, warunkiem było ukończenie konkursu. Lekkoatleci byli również nagradzani medalami.

Punktacja za poszczególne miejsce w każdej z konkurencji.

Dobrą passę Polaków rozpoczęła Anita Włodarczyk, która swoją rywalizację ukończyła na pierwszym miejscu i to z najlepszym, tegorocznym wynikiem na świecie w rzucie młotem 78,74 m.

W pierwszym dniu zawodów, pełną pulę punktów zdobyli również: Sofia Ennaoui (1500m), Karol Hoffmann (trójskok) oraz Michał Haratyk (pchnięcie kulą).

Ewa Swoboda: Nie mam już siły, chyba.. Sprinterka rozpłakała się podczas wywiadu

Adam Kszczot, specjalizujący się na dystansie 800 m zajął drugą lokatę i siedem punktów dla drużyny. Justyna Święty-Ersetic, nasza najszybsza zawodniczka na dystansie 400 metrów, była trzecia (sześć punktów). Zawodniczka tym razem nie zasiliła damskiej sztafety 4x 400m, dziewczyny w składzie: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart dobiegły jako czwarte.

Drugiego dnia rywalizacji sukces Anity Włodarczyk powtórzył Wojciech Nowicki, młociarz zdobył dla biało-czerwonych osiem punktów. Świetnie spisał się również Marcin Lewandowski, który zwyciężył w biegu na 1500 m. Lewandowski swój bieg rozegrał strategicznie, wszystko poszło zgodnie z planem. Biegacz zapowiada próbę pobicia rekordu Polski na dystansie 1500 i 800 metrów.

Sztafeta 4x400 m w składzie: Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski dobiegła na metę jako trzecia. Po dyskwalifikacji biegaczy z RPA, Polacy wskoczyli na drugą lokatę i tym samym zdobyli aż 7 punktów. Na ogólną klasyfikację wpływ miała z pewnością dyskwalifikacja sztafety Brytyjczyków, na linii startu stawiło się tylko trzech zawodników, co wyeliminowało rywali z biegu.