Ewa Swoboda: Nie mam już siły, chyba.. Sprinterka rozpłakała się podczas wywiadu

Ewa Swoboda zajęła piąte miejsce podczas Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce. Na dystansie 100 metrów uzyskała czas 11:28. Dla reprezentacji Polski zdobyła cztery punkty.

Ewa Swoboda podczas Pucharu Świata w Lekkiej Atletyce w Londynie reprezentowała Polskę na dystansie 100 metrów. Sprinterka uzyskała czas 11,28 sekundy. To wynik o 0,04 sekundy gorszy od jej najlepszego wyniku z tego roku i 0,16 sekundy gorszy od rekordu życiowego. Po biegu Ewa nie potrafiła ukryć rozczarowania, łamiącym głosem przyznała, że miało być szybciej.

Lekkoatletyka. Polacy powalczą o Puchar Świata w Londynie

Źle to wyglądało, myślałam, że pobiegnę szybciej. Nie wiem.

- powiedziała Ewa Swoboda.

Po prostu nie mam już siły, chyba. 

- dodała po chwili.

Lekkoatletka rozpłakała się i trudno było jej swobodnie rozmawiać. Sprinterka liczyła na dużo lepszy wyniki. Co prawda Puchar Świata w Londynie, nie jest imprezą docelową Polaków, to Ewa wyraźnie nie potrafiła pogodzić się ze swoim rezultatem.

Ewa Swoboda w rozmowie z TVP Sport po biegu w Pucharze Świata w LondynieEwa Swoboda w rozmowie z TVP Sport po biegu w Pucharze Świata w Londynie screen TVP Sport

Trenerka powiedziała, że na rozgrzewce bardzo dobrze wyglądałam. Sama się czułam bardzo dobrze. Byłam gotowa na szybciej, ale...

Uśmiech na twarzy Ewy Swobody pojawił się, kiedy reporter TVP Sport wspomniał o sukcesie jej koleżanki podczas Mistrzostw Świata U20 w Tepmere. Martyna Kotwiła zdobyła brązowy medal na dystansie 200 metrów.

Jestem z niej bardzo dumna. Byłam pewna, że zdobędzie medal. W końcu ktoś mnie będzie musiał zastąpić.

- podsumowała 21-letnia sprinterka.

Ewa Swoboda nigdy nie ukrywa swoich emocji, podczas wywiadów jest spontaniczna i szczera. Tak było i tym razem. 

Kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem dla biegaczki będzie start w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce - Lublin 2018 (20-22.07), to jednak droga do imprezy docelowej jaką są Mistrzostwa Europy w Berlinie (8-12.08).

Ewa Swoboda komentuje swój bieg podczas Pucharu Świata w Londynie. Pozdrawia kibiców i hejterów.Ewa Swoboda komentuje swój bieg podczas Pucharu Świata w Londynie. Pozdrawia kibiców i hejterów. https://www.instagram.com/litttlerunner/?hl=pl