Marcin Chabowski zwycięzcą Nocnego Biegu Świętojańskiego w Gdyni

Niezwykły klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni wystartowało 3410 zawodników. 10 kilometrów najszybciej pokonał Marcin Chabowski. Wśród kobiet najlepsza była Oleksandra Shafar z Ukrainy. 22 czerwca odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięło udział 215 osób. Trzeci i zarazem przedostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej.

Tegoroczne hasło cyklu brzmi „Nieustannie naprzód”. Zawodnicy wzięli te słowa do serca i dzielnie stawili czoła „premii górskiej” ulokowanej na ulicy Kieleckiej i całej
10-kilometrowej trasie. O godzinie 23:59 z okolic Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia
Areny wystartowało 3410 biegaczy, a wśród nich m. in. ambasadorzy programu
„PKO Biegajmy razem”: Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara.
- Po raz kolejny potwierdziło się, że biegacze uwielbiają imprezy rozgrywane nocą. Ich
atmosfera i niezwykły klimat sprawiają, że na mecie, mimo zmęczenia, wszyscy
pojawiają się z uśmiechem na ustach – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu
Marek Łucyk.


Jako pierwszy na mecie pojawił się Marcin Chabowski, który samotnie finiszował
z czasem 29:31. Drugi był Etiopczyk Mengistu Zelalem (29:44), a na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk Cosmas Mutuku (29:55), który najszybciej uporał się z premią górską i to do niego trafiła nagroda w wysokości 2500 zł. Tuż za "pudłem" uplasował się zwycięzca Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim - Tomasz Grycko.

Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Oleksandra Shafar. Ukrainka uporała się z trasą
w czasie 33:48 Jako druga linię mety przekroczyła Agnieszka Gortel-Maciuk (33:58),
a trzecia była Aleksandra Brzezińska (34:12). Szczegółowe wyniki wszystkich
uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na
www.grandprixgdyni.pl.

Kibice na medal

Zgodnie z tradycją, uczestnicy mogli liczyć na gorący doping mieszkańców Gdyni, a także atrakcje muzyczne. O dobre samopoczucie startujących zadbał zespół Bolox&PHHR. Trójmiejski duet, w punkcie zlokalizowanym na wysokości Stadionu Miejskiego, swoimi niebanalnymi kompozycjami dodawał biegaczom animuszu i zagrzewał ich do boju. Za linią mety na każdego, komu udało się pokonać 10 kilometrów czekała nagroda w postaci wyjątkowego medalu, na którym widniała trójwymiarowa makieta Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wszystko zgodnie z tegorocznym zamysłem, według którego medale nawiązują do gdyńskich obiektów wzniesionych w dekadach, z którymi związane są korzenie poszczególnych biegów.

Bieganie i pomaganie

Podczas Biegu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim można było połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności. Wielu biegaczy przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz Dominika i Szymonka. Pierwszy z nich ma 23 lata i choruje na dziecięce porażenie mózgowe i wymaga rehabilitacji. Z kolei 6-letni Szymonek ma wiele ciężkich chorób, które powodują konieczność m.in. tlenoterapii, żywienia pozajelitowego. Niezbędne są specjalistyczne badania, które pozwolą na dalsze leczenie chłopca. Dzięki biegaczom, którzy ruszyli na trasę z przypiętą kartką „biegnę dla Dominika i Szymonka” Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na rzecz wspomnianej dwójki.

Spotkajmy się w listopadzie

 Za nami już trzy z czterech odsłon tegorocznego cyklu. Jego zwieńczeniem będzie Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, który odbędzie się 11 listopada. Tradycyjnie, uczestnicy stworzą największą w północnej Polsce żywą flagę. Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowaną na tę okazję koszulkę, a po biegu w profilu zawodnika znajdzie spersonalizowane video. Wspólnie uczcijmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Zapisy trwają na www.grandprixgdyni.pl.