12. Biegu Ursynowa! Impreza ma rangę Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km

Wyjątkowo mocna stawka faworytów i 2 tysiące amatorów bieganiana 12. Biegu Ursynowa! Impreza ma rangę Mistrzostw Polski wbiegu ulicznym na 5 km. Bieg odbędzie się 16 czerwca. Jeszczemożna znaleźć się na liście startowej!

Płaska i szeroka trasa 12. Biegu Ursynowa, wytyczona na dwupasmowej al. KEN to idealne miejsce do walki o wyniki sportowe i doskonałe na debiut na tym dystansie. Yes, I KEN – to hasło, jak co roku będzie towarzyszyć uczestnikom zawodów. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) 16 czerwca punktualnie o godzinie 10:00. Swoje wyniki na dystansie 5 km śrubować będzie niezwykle mocna obsada tegorocznego biegu.

Wśród zawodników walczących o medale znajdzie się m.in. aktualny Mistrz Polski w maratonie i srebrny medalista Mistrzostw Europy z 2014 roku – Yared Shegumo. Reprezentant Polski legitymuje się też najlepszym w stawce rekordem życiowym na 5 km - 14:17. Rywalizacja zapowiada się więc wyjątkowo pasjonująco ponieważ na liście zawodników, którzy będą walczyć o podium, znajduje się też kilku najbardziej obiecujących biegaczy młodego pokolenia. Wśród nich jest m.in. Kamil Jastrzębski, który w ubiegłym roku sięgnął po brąz (14:23). Lista zawodników, którzy mają szansę na sukces i będą walczyć o podium jest znacznie dłuższa: Emil Dobrowolski, Artur Olejarz, Łukasz Oskierko, Mateusz Demczyszak, rekordzista Biegu Ursynowa Łukasz Parszczyński, Bartosz Nowicki, Paweł Pankratow, Damian Kabat i Paweł Ochal.

Wśród pań faworytkami do zwycięstwa wydają się być Ewa Jagielska – druga zawodniczka na mecie w 2016 roku oraz Angelika Mach, która legitymuje się takim samym rekordem życiowym jak Jagielska – 16:16. Ciekawi nas równocześnie forma trzeciej w tym roku polskiej maratonki Aleksandry Lisowskiej oraz aktualnej mistrzyni Polski na tym dystansie Karoliny Pilarskiej. Oprócz nich w stawce są jeszcze m.in. Anna Szyszka, Anna Łapińska, Izabela Parszczyńska, Monika Jackiewicz, Maria Sławik czy Mariola Stasiewicz.

Aktualne rekordy trasy Biegu Ursynowa należą do Łukasza Parszczyńskiego (13:51, 2014) oraz Dominiki Nowakowskiej (15:52, 2012).

W tym roku uczestnicy Biegu Ursynowa po raz pierwszy mieli możliwość wzięcia udziału w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze! Zamiast wnoszenia tradycyjnej opłaty startowej, biegacz podczas rejestracji mógł założyć zbiórkę charytatywną na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Po uzbieraniu 200 zł otrzywał pakiet startowy w prezencie, a zebrane przez niego środki wspomagają działania Fundacji.

Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9:00-15:00. Obowiązkowej rejestracji dokonuje się na miejscu.

To ostatnia szansa, aby zgłosić się do udziału w biegu. Limit uczestników wynosi 3000 osób, a opłata startowa to 40 zł. Aby zarejestrować się, należy mieć ukończone 12 lat.

Zapisy i najważniejsze informacje znajdują się na stronie:  www.BiegUrsynowa.com

W dniu biegu zapraszamy do śledzenia transmisji online na stronie imprezy.

Impreza organizowana jest z inicjatywy Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i przy pomocy jej środków finansowych. Wykonawcą biegu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.