Run For The Oceans adidas x Parley walczą z zanieczyszczaniem wód oceanicznych plastikiem

adidas po raz kolejny połączył siły z organizacją Parley, aby reaktywować PARLEY RUN FOR THE OCEANS - globalny ruch biegowy, który wykorzystuje wspólnotę, miłość i zaangażowanie do sportu, aby podnieść świadomość o zagrożeniu oceanów plastikiem.

Ostatnie badania wskazują, że co najmniej 5 bilionów sztuk plastikowych odpadów, o wadze ponad 250 000 ton pływa obecnie w oceanach. Dzięki ostatnim trendom coraz więcej osób interesuje się tematem ochrony środowiska i zanieczyszczenia, które spowodowane jest działaniami człowieka, jednak tylko zaangażowanie dużych koncernów w działania pro-ekologiczne da nam szansę na naprawienie błędów wieloletnich zaniedbań.

adidas poprzez wykorzystanie potencjału sportu, ma siłę, aby zmieniać nasze życie - ruch RUN FOR THE OCEANS jest tego świetnym przykładem. Marka nie tylko mówi o problemie, ale również tworzy cały ruch świadomych konsumentów. adidas opracował wyjątkową, globalną platformę, która daje każdemu z osobna możliwość wpływania na życie, poprzez dołączenie do ruchu biegowego RUN FOR THE OCEANS.


Już od 2015 roku adidas i Parley nie tylko edukują społeczność, ale przede wszystkim prezentują kreatywne rozwiązania projektowe, które mają na celu ponowne wykorzystanie odpadów - jednym z nich jest wykorzystanie PARLEY OCEAN PLASTIC™, czyli nici powstałej z upcyklingowanych plastików, zebranych z plaż i nadmorskich osad, do produkcji linii adidas x Parley.

Do stworzenia jednej pary nowych UltraBOOST Parley, zużywane jest aż 11 plastikowych butelek! Ta rewolucyjna eko-innowacja daje plastikowi ‘nowe życie’, przerabiając go na nici, z których są produkowane tkaniny górnej części Primeknit. Sylwetka modelu UltraBOOST Parley wyposażona jest w podeszwę z technologią BOOST, oferującą najwyższy poziom amortyzacji i zwrot energii. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy Continental dla doskonałej przyczepności w każdych warunkach.

Nowe modele adidas x Parley są dostępne m.in w sklepach stacjonarnych adidas i za pośrednictwem strony internetowej: https://www.adidas.pl/parley

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.