Anna Kiełbasińska zdradza jak wygląda od kuchni jej dzień w dniu zawodów [relacja wideo]

Jak wygląda od kuchni dzień zawodów Anny Kiełbasińskiej, mogliśmy się przekonać podczas Lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd w Radomiu. Sprinterka dostępna była na Instagramie: polskabiega.pl przez cały dzień. Odpowiadała na pytania i pokazała to, czego kibice na co dzień nie mogą zobaczyć.

Lekkoatletyczny Mityngu Gwiazd w Radomiu, odbył się 27 maja, dla Anny Kiełbasińskiej był to pierwszy start na dystansie 100 m w sezonie letnim. Start biegu zaplanowano na godzinę 17:30, a dzięki uprzejmości naszej czołowej polskiej sprinterki mogliśmy zobaczyć jak godzina po godzinie wyglądał jej dzień w dniu zawodów.

Anna w Radomiu zameldowała się już dzień wcześniej, a relację na profilu Instagram polskabiega.pl zaczęła od samego rana.

Propozycja śniadania przed zawodami

Anna Kiełbasińska: Staram się, żeby śniadanie przed zawodami było bogate w węglowodany złożone, tak aby dawało energię na długi czas. Bardzo często robię sobie placuszki z banana, płatków owsianych i jajka. Drugą propozycją jest kasza jaglana gotowana na mleku roślinnym, daktylami, gorzką czekolada lub dodatkiem kakao. Często też korzystam z wyciskarki wolnoobrotowej, do której wrzucam dowolne warzywa i owoce z dodatkiem imbiru i kurkumy.

Tego rodzaju kompozycje nie zalegają mi na żołądku, czuję się lekko i swobodnie mogę trenować.

Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, dlatego zawodnicy często muszą w drodze eliminacji wybrać to, co dostępne jest na stołówce. Anna tego dnia, uzupełniła swoje śniadanie o wspomniane wcześniej koktajl, który chętnie przygotowuje samodzielnie w domu. Na śniadanie zjadła kanapkę z szynką, wypiła wodę z cytryną.

Jeden dzień od kuchni Anny KiełbasińskiejJeden dzień od kuchni Anny Kiełbasińskiej instagram: polskabiega.pl

Rutyna przed startem

Anna Kiełbasińska: Przede wszystkim muszę się wyspać, nie zawsze jest to łatwe zwłaszcza kiedy nocujemy w hotelach. Dziś np. było wesele, ale na szczęście dałyśmy radę (z Karoliną Kołeczek). W dniu zawodów staram się jak najwięcej odpoczywać, w grę wchodzi spacer. Nie leżymy cały dzień w łóżkach bo to bez sensu.

Jeden dzień od kuchni Anny KiełbasińskiejJeden dzień od kuchni Anny Kiełbasińskiej instagram: polskabiega.pl

Start biegu zaplanowany był w godzinach popołudniowych, dlatego istotną kwestią jest każdy element dnia. Sprinterka przypomina o nawadnianiu się przez cały dzień, zwłaszcza podczas upałów. Na spacer zabrała ze sobą butelkę wody, tak aby w każdej chwili móc po nią sięgnąć.

Jeden dzień od kuchni Anny KiwłbasińskiejJeden dzień od kuchni Anny Kiwłbasińskiej instagram: polskabiega.pl

Jak się okazuje, ważnym elementem planu treningowego jest drzemka, czyli jedna z najbardziej efektywnych form regeneracji. Podczas snu zachodzi wiele procesów, które pomagają zregenerować organizm. Drzemka nie może być jednak zbyt długa, żeby nie rozleniwić organizmu.

Jak wygląda dzień od kuchni Anny KiełbasińskiejJak wygląda dzień od kuchni Anny Kiełbasińskiej instagram: polskabiega.pl

W tym dniu pogoda w Radomiu napawała optymizmem, Anna pokazała jak wygląda stadion i udała się na rozgrzewkę!

Jak wygląda rozgrzewka przed biegiem czołowej polskiej sprinterki?

Anna Kiełbasińska: Od około 2-3 lat zrezygnowałam z długiego truchtu. Rozgrzewam się głównie przebieżkami z narastającą prędkością. Robię zaledwie 3 minuty truchtu, czasami mniej. Rozciągam łydki, pobudzam dwugłowe. Wszystkie ćwiczenia, które wykonuję są raczej wersją dynamiczną, nie statyczną. Nie zasiadam na długo, bo to jest totalnie bez sensu - zwłaszcza przy sprincie.

Rozpoczęcie sezonu letniego na otwartym stadionie, na dystansie 100 m okazał się dla Ani bardzo szczęśliwy. Sprinterka zwyciężyła z wynikiem 11:31, z silnym wiatrem w plecy.

Całą relację z instastory, którą stworzyła Anna Kiełbasińska możecie obejrzeć w poniższym filmiku.

Anna Kiełbasińska zdradza jak wygląda od kuchni jej dzień przed zawodami [relacja]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.