Maraton Mazury 2018, na starcie stanęli dziennikarze, amatorzy i zawodowcy

Już po raz VII 2 czerwca biegacze z całej Polski spróbowali swoich sił podczas Maratonu Mazury oraz Biegu Szlakiem Krutyni 10 km w Gałkowie. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych 800 metrowy Bieg z Mamissimą był równie emocjonujący jak dystanse dla dorosłych.

Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Trasa przebiegała przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!!! Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego.

Uczestnicy Maratonu Mazury skorzystali  również z atrakcji przygotowanych w "Miasteczku Maratońskim EKO Life". Strefa regeneracji i wypoczynku Angitia Med, punkty nawadniające Cisowianka I Oshee, sklepy ze sprzętem dla biegaczy a także posiłku regeneracyjnego przygotowanego przez restaurację Potocki.  Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymali koszulki, medale i prezenty od sponsorów. Nagrodą główną dla zwycięzcy Maratonu Mazury w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn był LED 4K z systemem Android marki Philips, koszulki zaprojektowane w barwach narodowych specjalnie dla kadry narodowej Polski Jn Joy.  Najmłodsi uczestnicy otrzymali również swoje medale I koszulki oraz miasteczko atrakcji. Podczas dekoracji nagrody wręczała wraz z dyrektorem biegu Karoliną Ferenstein- Kraśko dziennikarka sportowa Karolina Szostak.

Maraton Mazury to fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko  w Polsce, ale i w całej Europie!

Patronami medialnymi wydarzenia zostali Gazeta Wyborcza, Sport.pl, Polska Biega

 Poniżej wyniki w kategorii generalnej Biegu Szlakiem Krutyni:

 Mężczyźni:

1. VERETSKYI Paulo

2. STARZ?YN?SKI Andrzej

3. NOSARZEWSKI Konrad

 Kobiety:

1. KILIAVSKA Valentyna

2.  POPOVA Olena

3.  WOLSKA Kasia

The best of Media TV

Kobiety:

1. Marta Kuligowska

2. Anna Kalczyńśka

Mężczyźni:

1. Piotr Kraśko

Klasyfikacja generalna Maraton Mazury

Mężczyźni:

1 UKRAINETS Sergii

2. KALISKI Sławomir

3.  KAMIN?SKI Artur

Kobiety:

1. KESLER Anna

2. ALICKA Katarzyna

3. TRZEJA-ZDANOWSKA Dorota