Polacy zdominowali ME w biegu 24-godzinnym, mamy dwa złota!

Patrycja Bereznowska i Andrzej Radzikowski zdobyli tytuł Mistrza Europy w biegu 24-godzinnym. Brązowy medal wywalczyła Małgorzata Pazda-Pozorska. W klasyfikacji drużynowej najlepsze były Polki.

Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym zostały rozegrane w terminie  26-27 maja w miejscowości Timisoara w Rumunii.

Polacy świetnie spisali się zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Na najwyższym stopniu podium wśród kobiet stanęła Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym potwierdziła swoją dominację w tej konkurencji. W ciągu doby nabiegała 243,35 km w średnim tempie 5:54 min./km. Drugie miejsce zajęła Szwedka, Stine Rex - jej rezultat to 241,92 km. Podium dopełniła Małgorzata Pazda-Pozorska, z wynikiem 240,69 km

Tuż za podium znalazła się kolejna Polka, czwartą lokatę wywalczyła Monika Biegasiewicz, 236,40 km.

Tytuł Mistrza Europy wśród mężczyzn wywalczył Andrzej Radzikowski, pokonał aż 265,28 km. Na prowadzenie wysunął się dopiero pod koniec wyścigu, stopniowo skracał odległość dzielącą go od lidera. Bieg 24-godzinny pokonał w średnim tempie 5:25 min./km. O zwycięstwie zdecydowała ostatnia godzina całego wyścigu.

Drugie miejsce zajął Francuz, Stephane Ruel, który przebiegł 263,54 km w średnim tempie 5:26 min./km. Trzecią lokatę wywalczył Aleksander Serokin z wynikiem 260,99 km, biegacz przez większą część rywalizacji utrzymywał się na prowadzeniu.

Polki w składzie Patrycja Bereznowska, Małgorzata Pazda-Pozorska i  Monika Biegasiewicz bezapelacyjnie wygrały też klasyfikację drużynową Mistrzostw! Wspólnie wybiegały w ciągu 24-godzin aż 720,45 km.