Anna Kiełbasińska: muszę biegać na bardzo wysokim poziomie, żeby wejść do sztafety 4x400 m [wideo]

Anna Kiełbasińska ma zaplanowane już dwa starty na dystansie 400 m. Sprinterka chciałabym wejść w skład sztafety 4x 400 m. Wszystko jednak zależy od jej dyspozycji na stadionie otwartym. Sprawdź, jakie plany ma jedna z najszybszych polskich lekkoatletek w Polsce.

Anna Kiełbasińska w tym roku zaliczyła już kilka bardzo udanych biegów na hali, wkrótce rozpocznie starty na otwartym stadionie. 

Sprinterka pobiła w sezonie halowym aż trzy rekordy życiowe, na dystansie 60, 200 i 300 metrów. Swoją bardzo dobrą dyspozycję na 60 metrów potwierdziła trzykrotnie, za każdym razem uzyskała wynik równy 7:13. Podczas tegorocznych halowych Mistrzostw Polski w Toruniu, poprawiła rekord życiowy na swoim koronnym dystansie 200 metrów (23:13), a uzyskany czas 37:02 na 300 m to aktualny halowy rekord Polski.

Wszystko wskazuje na to, że Kiełbasińska może zamieszać w tym roku jeszcze na jednym dystansie. Sprinterka swoich sił spróbuje w biegu na 400 m. Nie ukrywa, że widziałaby swoje miejsce w sztafecie 4x 400 m, wszystko jednak zależy od uzyskanych wyników.

Rozmowa z Anną Kiełbasińską, jedną z najszybszych polskich sprinterek