Dramatyczna walka kenijskiego maratończyka, metę przekroczył na kolanach [WIDEO]

Kenijczyk, Michael Kunyagi z trudem ukończył bieg na królewskim dystansie. Podczas HAJ Hannover Marathon, biegacz dał z siebie wszystko. Na kilkanaście metrów przed metą upadł, a rywalizację dokończył na czworakach.

HAJ Hannover Marathon został rozegrany 8 kwietnia 2018. Zwycięzcą został Seboka Negussa Erre z Etiopii (2:09:44), który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na dystansie maratonu.

Jeszcze kilkaset metrów przed metą, nic nie wskazywało na to, że walka o drugą lokatę będzie wyglądała tak dramatycznie.

Kenijczyk, Michael Kunyagi na ostatniej prostej wyścigu stracił równowagę i upadł na ziemię. Ostatkiem sił zdołał podnieś się na kolana, a dalszą rywalizację kontynuował na czworakach. Panujące warunki atmosferyczne i mocno operujące słońce z pewnością nie ułatwiły zadania.

Podczas gdy Kunyagi wycieńczony walczył o każdy krok, jego rywal zaczął niebezpiecznie skracać dzielącą ich odległość. Tuż zza jego pleców swój finisz rozpoczął jego rodak, Duncana Koecha. Kunyagi rzutem na taśmę, wczołgał się na końcową matę i tak leżał na ziemi przez kilka sekund. Dopiero po pomocy służb medycznych z trudem opuścił okolice mety.

Ostatecznie Michael Kunyagi bieg ukończył z czasem 2:10:16, tuż za nim, z zaledwie trzysekundową stratą, wbiegł  Duncana Koecha - 2:10:19.

Determinacja Kunyagi została nagrodzona zarówno drugim miejscem jak i rekordem życiowym na dystansie maratonu.

W imprezie wziął udział między innymi nasz najlepszy maratończyk, Henryk Szost (2:13:37). Polak zajął 5. miejsce, a bieg ukończył jako pierwszy Europejczyk.

Więcej. Henryk Szost piąty podczas maratonu w Hannover, niestety z kłopotami na trasie