Henryk Szost piąty podczas maratonu w Hannover, niestety z kłopotami na trasie

Maraton w Hannover Henryk Szost ukończył z czasem 2:13:37. Polak na mecie zameldował się jako pierwszy europejczyk. Nie obeszło się jednak bez kłopotów na trasie. Zwyciężył Etiopczyk, Seboka Negussa Erre z czasem 2:09:44. Podium dopełnili dwaj Kenijczycy.

Henryk Szost nie ukrywa rozczarowania związanego ze startem w HAJ Hannover Maraton. Uzyskany wynik nie był szczytem możliwości Polaka, planował pobiec poniżej 2 godz. 10 min., tymczasem królewski dystans ukończył z czasem 2:13:37.

Bieg poniżej oczekiwań Henryk Szost upatruje w zbyt intensywnych przygotowaniach przed sezonem wiosennym. Podczas biegu zatrzymywał się na trasie aż trzy razy, dokuczliwe skurcze utrudniały naszemu maratończykowi swobodny bieg i nawiązanie bezpośredniej rywalizacji z czołówką. Sam bieg ukończył z wyraźnym grymasem na twarzy, a tuż za metą trudno było mu utrzymać się na nogach.

Głównym celem Polaka są jednak Mistrzostwa Europy w Berlinie, które odbędą się w terminie 7-12 sierpnia.

TOP 5, mężczyźni

Maraton HanneverMaraton Hannever fot.: file:///C:/Users/Sancti/Downloads/Marathon%20(1).pdf

Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Agnes Kiprop z czasem 2:32:35Fate Tola ubiegłoroczna obrończyni tytułu (2:27:48), która zapowiadała atak na rekord imprezy, zeszła z trasy na półmetku.