Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultramaratończyków wyróżniło Patrycję Bereznowską tytułem sportowca roku 2017!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultramaratończyków wybrało sportowców roku 2017. Zwycięzcami zostali: Patrycja Bereznowska oraz Yoshihiko Ishikawa z Japonii. Wśród mężczyzn wyróżniony został również Sebastian Białobrzeski.

Patrycja Bereznowska  należy do jednych z najlepszych ultrasek na świecie już od kilku lat. Jednak jej osiągnięcia sportowe w minionym roku zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultramaratończyków (IAU) ogłosiło ranking sportowców 2017, Bereznowska okazała się bezkonkurencyjna wśród Pań.

Bereznowska swoją dobrą passę rozpoczęła już w kwietniu podczas Mistrzostw Polski w biegu 24- godzinnym, gdzie ustanowiła nowy rekord świata i przebiegła 256,246 km (159.22 mil).

W ciągu zaledwie kilku miesięcy Patrycja po raz drugi pobiła rekord świata w biegu 24-godzinnym 259,991 km (161.55 mil), gdzie zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Belfaście. Stała się pierwszą kobietą, która kiedykolwiek przebiegła ponad 160 mil w biegu 24h.

W zeszłym roku zaliczyła również fenomenalny debiut w biegu z Aten do Sparty, ustanawiając kobiecy rekord trasy. Spartathlon liczący 246 km pokonała w czasie 24 godzin, 47 minut i 7 sekund (poprzedni rekord należał do dwukrotnej zwyciężczyni Spartathlonu, Amerykanki Katalin Nagy i wynosił 25 godz.07 min. 12 sek.).