Arkadiusz Gardzielewski z rekordem życiowym w półmaratonie, na ten wynik pracował ponad 6 lat!

Arkadiusz Gardzielewski ustanowił nowy rekord życiowy na dystansie półmaratonu. Start w Weronie był dla Polaka ważnym sprawdzianem przed wiosennym maratonem, do którego przygotowania rozpoczął we Włoszech. Swój wynik poprawił aż z przed 6 lat.

W minioną niedzielę (18 lutego) Arkadiusz Gardzielewski wystartował w Giulietta & Romeo Verona Halfmarathon czyli Półmaraton Romeo i Julii w Weronie. Bieg ukończył na 5 pozycji, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy na tym dystansie - 1:03:17.

Polak na metę dobiegł jako pierwszy Europejczyk, przed Gardzielewskim bieg ukończyło czterech Kenijczyków. Zwycięzcą został Peter Kwemoi Ndorobo (1:01:01), drugi na mecie zaledwie z 2-sekundową stratą zameldował się Ishmale Chelanga Kalale (1:01:03), podium dopełnił Ruben Kerio (01:02:58). Przed Gardziielewskim znalazł się jeszcze jeden zawodnik, Rodgers Maiyo z czasem 1:03:13 czyli jedynie o 4 sekundy szybciej od naszego reprezentanta.

Na uzyskany wynik, Gardzielewski czekał ponad 6 lat, to bardzo dobry prognostyk przed zaplanowanym startem w wiosennym maratonie. Maratończyk do sezonu wiosennego przygotowywał się m.in. w Rzymie. Jego głównym celem jest zdobycie minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie na królewskim dystansie.

Gardzielewski sezon 2018 rozpoczął na warszawskiej Chomiczówce biorąc udział w  Biegu o Puchar Bielan. Podczas tej imprezy wygrał już po raz piąty i to z najlepszym dotychczasowym wynikiem tej imprezy 14:39. Uzyskany rezultat już wtedy zapowiadał bardzo dobrą dyspozycję Arkadiusza.