Maraton w Osace tylko dla kobiet, na starcie stanie Izabela Trzaskalska

Już w najbliższą niedzielę na starcie maratonu w Osace stanie Izabela Trzaskalska. W poprzedniej edycji tej imprezy wzięła udział Iwona Bernardelli, zajmując bardzo wysoką 7. lokatę z czasem 2:29:37. Zapowiada się szybkie bieganie!

Sezon biegowy powoli się rozkręca, już 28 stycznia wystartuje jeden z pierwszych maratonów, w którym bierze udział nasza jedna z najlepszych czołowych maratonek - Izabela Trzaskalska. Polka została wymieniona przez organizatorów jako faworytka wśród wszystkich zawodniczek biegnących w Osace.

Osaka Women's MarathonOsaka Women's Marathon fot.: http://www.osaka-marathon.jp/en/runner/

Osaka Women’s Marathon to pełna nazwa zawodów, która skierowana jest tylko do kobiet.

Udział w maratonie w Osace nie jest taki jasny, trzeba spełnić konkretne kryteria. Liczą się przede wszystkim osiągnięte rezultaty na danym dystansie, uzyskane w 2016 roku.

1. Maraton: poniżej 3 godzin 10 minut.
2. Uzyskanie czasu podczas zawodów na dystansie 30 km poniżej 2 godzin 11 minut.
3. Półmaraton: poniżej 1 godziny 28 minut.
4. 10 km na biegu ulicznym, poniżej 37 minut.

Wyniki podium Osaka Women’s Marathon 2017 

W zeszłym roku podium zdominowały Japonki. Jako pierwsza dobiegła Risa Shigetomo z czasem 2:24:22. Druga była, Misato Horie - 2:25:44. Trzecią lokatę zajęła Hanae Tanaka z wynikiem 2:26:19.

Izabela Trzaskalska legitymuje się rekordem życiowym równy 2:29:56, który uzyskała 23 kwietnia 2017 roku, podczas Orlen Warsaw Marathon. Tym samym wbiegła na metę jako druga kobieta open. Polka w Japonii będzie miała się z kim ścigać, obsada biegu zapowiada się bardzo obiecująco.

Trzaskalska jeszcze tydzień temu startowała podczas Biegu o Puchar Bielan na dystansie 5 km. Wynik 16:58 dał Izabeli pewne zwycięstwo, jednak zawodniczka nie była zadowolona z osiągniętego rezultatu. Udział w tym biegu potraktowała jako przetracie przed maratonem w Osace start biegu zaplanowany jest o godz. 12:10 czasu lokalnego.