Już w ten weekend rusza cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy to zawody, które idealnie wpisują się w plan treningowy. W najbliższą sobotę wystartuje już piętnasta, jubileuszowa edycja cyklu. W tym roku odbędzie się 5 etapów a nie 6 jak dotychczas.

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy mają już swoją długoletnią tradycję. Tegoroczna edycja wystartuje w najbliższą sobotę.

Impreza co roku przyciąga masę biegaczy z Warszawy i okolicy. Zapisy trwają zazwyczaj dość krótko, a ilość miejsc jest ograniczona.

Zawodnik sam wybiera dystans, na którym startuje. Może to być:

- 3.33 km (1 pętla, przewyższenie 85m),
- 6.66 km (2 pętle, przewyższenie 170m)
- 10.00 km (3 pętle, przewyższenie 255m)

Trasa biegu poprowadzona jest po falenickiej wydmie. Dla wielu uczestników cykl ten jest obowiązkowym punktem w planie treningowym. Start w Falenicy to nie tylko rywalizacja, ale też świetny trening siły biegowej, który daje porządnie w kość. Mimo trudnych warunków, zawodnicy chętnie wracają na ścieżki tego biegu.

Atmosfera biegu jest dość kameralna, ale uczestnicy mogą liczyć na doping biegaczy, którzy ukończyli zmagania na krótszych dystansach.

Oprócz wymagającego terenu, licznych podbiegów i piaszczystego podłoża, impreza ta charakteryzuje się zmienną pogodą. Ta potrafi płatać figle. Biegacze często musieli zmierzyć się ze śniegiem, błotem, siarczystym mrozem, a nawet gołolecią. Niektóre edycje były jednak bardzo łaskawe, jaki będzie sezon 2018? O tym, przekonamy się już 20 stycznia!

W Falenicy często gości Patrycja Bereznowska, rekordzistka świata w biegu 24 godzinnym i zwyciężczyni zeszłorocznego Spartathlonu. Z Patrycją mieliśmy okazję porozmawiać, zachęcamy do śledzenia naszych FB Live!

Biegi odbywają się w soboty w następujących terminach:

20 stycznia 2018
3 lutego 2018
17 lutego 2018
24 lutego 2018
10 marca 2018 (finał)

Do klasyfikacji generalnej będą zaliczane 3 najlepsze wyniki z 4 pierwszych biegów. Osobna klasyfikacja będzie prowadzona dla kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.