Sprzęt biegowy z Lidla marki Crivit - linia damska PRO [Test]

Lidl cyklicznie wprowadza do swojego asortymentu odzież dedykowaną dla biegaczy. Tym razem testowaliśmy linię PRO. Wyniki są bardzo zaskakujące. Sprawdź czy warto.
Odzież biegowa z Lidla PRO Odzież biegowa z Lidla PRO fot.: Adrian Kwiatkowski

Sprzęt biegowy z Lidla marki Crivit - linia damska PRO [Test]

Odzież biegowa z Lidla z linii PRO już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo obiecująco. Testowany asortyment składa się z: bluzy, kurtki, kamizelki, leginsów i butów. Wykonanie, krój i jakość okazała się ogromnym zaskoczeniem. To odzież, którą spokojnie możemy polecić każdej aktywnej kobiecie.

Marka Crivit stanęła na wysokości zadania. Wyszła na przeciw oczekiwaniom biegaczy. Odzież została przez Nas przetestowana w ciągu dwóch tygodni.

Prezentowana linia dedykowana jest zarówno dla amatorów jak i biegaczy bardziej zaawansowanych. O rozmiar odzieży nie musicie się martwić, trafiona jest w punkt. Jedynie buty wymagają precyzyjnego dopasowania.

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - leginsy Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - leginsy Adrian Kwiatkowski

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - leginsy

Leginsy do biegania marki Crivit są bardzo wygodne. Idealnie sprawdziły się podczas treningów biegowych oraz ćwiczeń. Nie krępują ruchów, dobrze przylegają do ciała, nie ściągają się w czasie aktywności. Charakteryzują się dużą elastycznością i swobodą.

W leginsach widoczne są elementy odblaskowe, co szczególnie ważne jest w okresie jesienno-zimowym.

odzież biegowa, lidl, bieganie, testy
fot.: Adrian Kwiatkowska

Leginsy posiadają tylko jedną małą kieszonkę, do której niestety nie zmieści się zbyt wiele. Na trening można zabrać jedynie pojedynczy kluczyk lub chusteczkę higieniczną. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kieszonka w tylnej części spodni na suwak. Tego niestety brakuje.

Odzież do biegania, lidl, testy, bieganie
fot.: Adrian Kwiatkowski

Spodnie regulowane są za pomocą elastycznego sznurka, który za pomocą pętelki można związać jedynie w supełek. Takie rozwiązanie trochę utrudnia szybką regulację spodni w pasie, nie jest to jednak mocno uciążliwe. Spodnie nie zsuwają się nawet jeśli nie regulujemy ich za pomocą sznurka.

odzież do biegania, testy, lidl, bieganie, biegacz, leginsy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Wszyte suwaki w nogawkach ułatwiają zakładanie i zdejmowanie leginsów przez stopę. Nie ma nawet potrzeby zdejmowania butów.

Leginsy sprawdzą się w temperaturze dodatniej. Nie są ocieplane, dlatego zimą warto zainwestować w cieplejszą wersję lub dodatkowe dresy.

Ocena:5/5

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - bluza Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - bluza fot.: Adrian Kwiatkowski

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO - bluza

Bluza jest lekka i bardzo wygodna. Jej ogromnym atutem jest długość, nie ściąga się przy pochyleniu. Można ją spokojnie założyć bezpośrednio na ciało, ale tylko przy dodatniej temperaturze. Nie krępuje ruchów, jest bardzo dobrze wykonana.

odzież biegowa, biegacz, testy, lidl, bieganie
fot.: Adrian Kwiatkowski

Regulowana jest za pomocą suwaka przy dekolcie. Takie rozwiązanie ułatwia zdejmowanie i zakładanie odzieży. To również możliwość kontrolowania ciepłoty ciała.

odzież biegowa, testy, lidl, biegacz
fot.: Adrian Kwiatkowski

Rękawy zakończone są otworem na kciuka. Dzięki temu dłoń chroniona jest przed wiatrem i chłodnym powietrzem w trakcie biegu. W okresie jesiennym bluza sprawdziła się podczas długich wybiegań i treningów dynamicznych.

Odzież biegowa, biegacz, lidl, testy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Ten ciemny element na plecach, to wywietrznik. Dzięki temu łatwiej odprowadzana jest wilgoć. Szwy są niewyczuwalne i nie powodują żadnych otarć.

Ocena: 5/5

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Adrian Kwiatkowski

Odziez biegowa z Lidla, linia PRO - kurtka

Kurtka jest zapinana na suwak. To element garderoby, który sprawdził się w trakcie treningów przy chłodnej i wietrznej pogodzie. Jest dość długa, dzięki temu zapewnia ciepło i wygodę na treningach realizowanych na zewnątrz. Kurtka sama w sobie nie jest ocieplana, spełnia raczej rolę ochrony przed czynnikami zewnętrznymi jak deszcz lub wiatr. Zapewnia swobodę ruchów. Posiada minimalne elementy odblaskowe, tego zdecydowanie zabrakło.

odzież biegowa. lidl, bieganie, biegacz, testy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Podobnie jak w przypadku bluzy, rękawy zakończone są otworem na kciuka. Dzięki temu dłoń nie wychładza się na skutek chłodnego powietrza. Zimą i jesienią, należy w szczególności zadbać o wysuszoną skórę.

odzież biegowa, lidl, testy, bieganie, biegacz
fot.: Adrian Kwiatkowski

Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowy otwór na zegarek. Dzięki temu nie ma konieczności zakładania zegarka na rękaw kurki, co często jest sporym utrudnieniem kiedy chcemy ją szybko zdjąć np. po rozgrzewce. Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco kontrolować czas oraz tempo biegu bez konieczności zawijania rękawa.

odzież biegowa, lidl, bieganie, biegacz, testy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Kurtka jest dobrze skrojona i dopasowana do sylwetki. Posiada dwie kieszenie, w których spokojnie zmieszczą się drobne rzeczy takie jak: klucze, telefon, chusteczki lub batonik energetyczny.

Ocena:4/5

Odzież biegowa z Lidla, Odzież biegowa z Lidla, fot.: Adrian Kwiatkowski

Odziez biegowa z Lidla, linia PRO - kamizelka

Kamizelka jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby. To doskonała alternatywa dla kurtki. Można ją założyć na koszulkę lub bluzę. Z jednej strony chroni przed zimnym wiatrem, a z drugiej ociepla w chłodne dni. Przednia część jest pikowana, z tyłu zastosowano materiał oddychający i dobrze odprowadzający wilgoć. Nie krępuje ruchów i jest bardzo lekka.

odzież biegowa, testy, biegacz, lidl, bieganie
fot.: Adrian Kwiatkowski

Zapinana jest na suwak. Posiada jedną kieszonkę z przodu, do której można włożyć drobne rzeczy.

lidl, odzież biegowa, biegacz, bieganie, testy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Zapewnia doskonałą izolację, dla osób które chętnie biegają w niesprzyjających warunkach pogodowych.

odzież biegowa, lidl, testy, bieganie, biegacz
fot.: Adrian Kwiatkowski

Kamizelka jest dobrze skrojona i dopasowana do sylwetki, dzięki temu się nie ściąga. Produkt przetestowany został przy temperaturze od 0 do 10°C. Jej elastyczność zapewnia swobodę ruchów.

Ocena: 5/5

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Adrian Kwiatkowski

Odziez biegowa z Lidla, linia PRO - buty

Jesienna odsłona butów do biegania marki Crivit zaskakuje kolorystyką. Przy zakupie szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na rozmiar. Buty maja trochę zaniżoną numerację.

Podeszwa mogłaby być bardziej elastyczna, ale buty są bardzo wygodne. Pierwsze wrażenie jest miłym zaskoczeniem, but nie jest toporny jak dotychczas zdarzało się to przy innych modelach dostępnych w Lidlu. Nie ocierają podczas biegu, dobrze trzymają stopę. Mają bardzo klasyczny wygląd, są smukłe i opływowe.

buty, lidl, bieganie , testy
fot.: Adrian Kwiatkowski

Buty dobrze odprowadzają wilgoć, stopa nie poci się podczas wysiłku. Nie zawiodły na mokrej nawierzchni, dobrze sprawdziły się w lesie.

Warto rozważyć ten model zwłaszcza jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z bieganiem. Charakteryzują się dość dużą amortyzacją. To but dla osób o stopie neutralnej.

buty, testy, lidl, bieganie, biegacz
fot.: Adrian Kwiatkowski

Parametry

Amortyzacja: 4/5
Stabilizacja: 4/5
Trzymanie stopy: 3/5
Sztywność: 4/5
Przyczepność: 5
Wentylacja: 4/5
Wygoda: 4/5
Dynamiczność: 3/5

Zastosowanie:

Codzienne treningi, sprawdzą się na powierzchni typu: asfalt, leśne i ubite ścieżki, tartan. To but uniwersalny, można w nich wykonać jednostki typu interwały lub długie wybiegania. Nie polecamy startów w maratonie, brak elastyczności buta mógłby spowodować dyskomfort podczas biegu.

Testowany model spokojnie sprawdzi się zarówno dla osób o wąskiej jak i szerokiej stopie. To but raczej treningowy, a nie startowy.