5 rzeczy, które ułatwią zimowe bieganie [PRZEGLĄD]

Śnieg, lód, mróz. Choć warunki za oknem nie zachęcają do biegania, są sposoby, by zimową aktywność na świeżym powietrzu ułatwić. Wiele może pomóc właściwy sprzęt. Przedstawiamy 5 produktów, dzięki którym zimowy trening będzie łatwiejszy.
ASICS GEL-Pulse 7 GTX ASICS GEL-Pulse 7 GTX ASICS GEL-Pulse 7 GTX

ASICS GEL-Pulse 7 GTX

Wygląda jak zwykły GEL-Pulse 7 - jeden z najpopularniejszych modeli japońskiego producenta. Diabeł tkwi jednak w szczegółach - zwłaszcza w cholewce. Wyposażono ją w membranę Goretex - materiał, który nie pozwala wilgoci na przenikanie do wnętrza buta, przy jednoczesnym zachowaniu oddychalności. Efekt? Suche stopy nawet w głębokim śniegu i błocie.

Cena - 339 zł

Nakładki z kolcami na buty Nakładki z kolcami na buty Nakładki z kolcami na buty

Nakładki z kolcami na buty

Ślizgasz się na lodzie, ale ceny butów z kolcami przerażają? Z pomocą przychodzi proste rozwiązanie - nakładki z kolcami na buty. Zakłada się je bezpośrednio na podeszwę obuwia. Zapewniają lepszą przyczepność na śniegu, niektóre nawet umożliwiają bieganie po lodzie. Są lekkie, łatwo się je zakłada i zdejmuje. Gdy przestają być potrzebne (np. po wybiegnięciu z lasu na asfalt) nakładki możemy po prostu schować do kieszeni kurtki.

Cena - 30-90 zł

The North Face Animagi Jacket The North Face Animagi Jacket The North Face Animagi Jacket

Kurtka The North Face Animagi Jacket

Jaka powinna być zimowa kurtka do biegania? Ciepła, ale oddychająca, zabezpieczająca przed wiatrem i nieprzemakalna. Wszystkie te warunki spełnia kurtka The North Face Animagi Jacket. Przód, ramiona i plecy wykonano z nylonowych, izolowanych paneli, natomiast rękawy z lżejszego, elastycznego materiału. Oddychalność na wysokim poziomie i szybkie schnięcie zapewnia technologia FlashDry.

Cena - 449 zł

Buff Buff Buff

Buff

Użytecznym drobiazgiem, który przyda się nie tylko zimą (i nie tylko podczas biegania) jest chusta Buff. To komin z elastycznego materiału, z którego można zrobić czapkę, bandamkę, opaskę albo kominiarkę.

 

Co można zrobić z chustą Buff?

 

Zimą wybrać można wariant ocieplony warstwą polaru lub windstoperem - skutecznie ochroni ona przed mrozem, śniegiem i porywami wiatru.

Cena - 20-150 zł

 

Rękawiczki adidas Climaheat Rękawiczki adidas Climaheat Rękawiczki adidas Climaheat

Rękawiczki adidas Climaheat

Marznące dłonie to problem wielu biegaczy - zimą bez porządnych rękawiczek ani rusz. Z odsieczą przychodzi zmarzluchom adidas. Rękawiczki Climaheat nie tylko są bardzo ciepłe, ale nie pozwalają też naszym dłoniom zanadto się spocić - materiał z którego je wykonano jest świetnie zaizolowany, ale jednocześnie oddychający. Zadowoleni będą także zwolennicy biegania z telefonem - specjalne wstawki na palcach pozwalają na bezproblemową obsługę ekranów dotykowych.

Cena - 115 zł