Sprzętowe hity 2015 [PODSUMOWANIE]

Koniec roku to czas podsumowań - także tych sprzętowych. Działo się sporo - technologia poszła do przodu, a producenci co chwila zaskakiwali nas nowymi pomysłami. Przedstawiamy 5 sprzętowych hitów mijającego roku.
adidas Ultra Boost adidas Ultra Boost adidas Ultra Boost

adidas Ultra Boost

Największy hit pierwszej połowy tego roku. Wiosenna premiera miała miejsce podczas Półmaratonu Warszawskiego. Zainteresowanie Ultra Boostem było tak duże, że na stoisku producenta... zabrakło butów! I to pomimo ceny - najwyższej wówczas spośród wszystkich biegowych modeli - wynoszącej 769 zł.

ZOBACZ TEST - adidas Ultra Boost

Testerownia - wiemy o co biega w sprzęcie

Garmin Fenix 3 Garmin Fenix 3 Garmin Fenix 3

Garmin Fenix 3

Garmin Fenix 3 zelektryzował nie tylko biegaczy, ale także triathlonistów na całym świecie. Oczekiwania (zwłaszcza po poprzednim modelu, który spotkał się z umiarkowanym entuzjazmem użytkowników) były bardzo wysokie. Tym razem jednak producentowi udało im się sprostać. Zainteresowanie Fenixem 3 jest na tyle duże, że Garmin regularnie wypuszcza nowe wersje wizualne - z szafirowym szkłem, metalową bransoletą, skórzanym paskiem, obudową w kolorze różowego złota...

ZOBACZ TEST - Garmin Fenix 3

Testerownia - wiemy o co biega w sprzęcie

ASICS GEL-Fuji Runnegade ASICS GEL-Fuji Runnegade ASICS GEL-Fuji Runnegade

ASICS GEL-Fuji Runnegade

Biegi z przeszkodami wyszły już z niszy, a ich popularność wciąż rośnie. Zawody w błocie i ze sztucznymi utrudnieniami bardzo różnią się od klasycznych biegów terenowych. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili opracować sprzęt dedykowany właśnie takim startom. Jedną z propozycji jest ASICS GEL-Fuji Runnegade. Głęboki i agresywny bieżnik, zaimpregnowana i wzmocniona cholewka oraz skarpetkowe dopasowanie - wszystkie te cechy spowodowały, że Runnegade'a można było często spotkać na trasach Runmageddonu i innych biegów przeszkodowych.

Testerownia - wiemy o co biega w sprzęcie

TomTom Runner 2 Cardio+Music TomTom Runner 2 Cardio+Music TomTom Runner 2 Cardio+Music

TomTom Runner 2 Cardio+Music

Dotychczas chcąc w biegu słuchać muzyki i precyzyjnie monitorować trening należało brać ze sobą dwa osobne urządzenia - odtwarzacz lub smartfon i zegarek treningowy. Aż dziwne, że żaden z producentów sportowej elektroniki nie pomyślał o urządzeniu łączącym obie funkcje. Aż do tej pory. Jesienią TomTom przedstawił model Runner 2 Cardio+Music. Wyposażono go w GPS, optyczny czujnik tętna i 3 GB pamięci na muzykę. Z bezprzewodowymi słuchawkami łączy się za pomocą technologii Bluetooth.

Testerownia - wiemy o co biega w sprzęcie

Beet It Beet It Beet It

Odżywki Beet It

Sok z buraka od pewnego czasu robi furorę w świecie sportu. Zwiększa wydolność, jest zdrowy i smaczny. "Zróbmy z tego batony i szoty!" - pomyśleli w Beet It.

Pomysł naprawdę niezły, ponieważ buraki są idealnym daniem dla sportowców. W klasycznej formie nie są jednak zbyt praktyczne. Beet It to zmieniło - baton zmieści się w kieszonce na zawodach, jest też świetną przekąską w ciągu dnia.

ZOBACZ TEST - Odżywki Beet It

Testerownia - wiemy o co biega w sprzęcie