W gimnazjum unikał lekcji WF-u, wyzywali go, a teraz? Gwiazda "Top Model" postawiła na bieganie!

Radek Pestka, kontrowersyjny zwycięzca jednej z edycji programu Top Model, zaczął biegać i trenować na siłowni. Nową pasją pochwalił się na swoim blogu i profilach społecznościowych.
Radek Pestka w finale Radek Pestka w finale "Top Model" KAPIF

W gimnazjum unikał lekcji WF-u, wyzywali go, a teraz? Gwiazda "Top Model" postawiła na bieganie!

Radek Pestka jest pierwszym mężczyzną, który wygrał polską edycję "Top Model". Jego wybór był o tyle zaskakujący, że - w przeciwieństwie do innych konkurentów - oprócz oryginalnej urody nie miał typowej sylwetki modela.

Wzrost: 182 cm, waga: 62 kg, obwód klatki piersiowej: 90 cm, talia: 70 cm. Słabe warunki fizyczne od początku nie wróżyły mu sukcesu w modelingu. Do tego drobna, dziewczęca budowa ciała sprawiała, że wiele razy w trakcie programu, a także poza nim, był wyśmiewany i lekceważony.

Top Model odc. 7, sesja sportowa: Radek Pestka Top Model odc. 7, sesja sportowa: Radek Pestka Robert Wolański / TVN

Trauma z dzieciństwa

Podczas sportowej sesji zdjęciowej w trakcie programu "Top Model" Radek Pestka przyznał, że w szkole nie przepadał za aktywnością fizyczną. Sport, w którym nigdy nie brylował, kojarzył mu się z samymi negatywnymi wspomnieniami.

"Gimnazjum było takim trudnym czasem, bo zaczęły się szturchania, wyzywanie: ale ten Radek, k..., wyglądał jak pedał. [...] Unikałem bardzo lekcji WF-u, żeby nie słyszeć tych obelg i wyśmiewania ze mnie" opowiadał.
Radek Pestka Radek Pestka Mateusz Grzelak (instagram.com/radekpestka)

Przełamał kompleksy?

Wygląda na to, że Radek Pestka postanowił przełamać kompleksy z dzieciństwa. Niedawno na swoim modowym blogu rdslav.com zamieścił post, w którym poinformował swoich fanów, że zaczął biegać! Zdjęcia, jakie opublikował m.in. na swoim instagramie, były robione w trakcie jego pobytu w Tokio. Wkrótce Pestka zamierza udostępniać więcej tego typu treści i motywować do aktywnego stylu życia.

"Sport to dla mnie duże wyzwanie, nowe doświadczenie i mam nadzieję przygoda, która mi się spodoba. Jestem w tej dziedzinie laikiem, nabyte doświadczenie (poprzez zajęcia z trenerem) staram się wykorzystać na siłowni, sam się wiele uczę, ale nie pokażę Wam żadnych ćwiczeń, przy których mogłaby się zdarzyć krzywda. Pokażę Wam krok po kroku moje osiągnięcia." - napisał.

Radek Pestka

Fot. Mateusz Grzelak

Radek Pestka na siłowni Radek Pestka na siłowni instagram.com/radekpestka

Cel: poprawa sylwetki i fajna rzeźba

Głównym celem Radka Pestki jest przede wszystkim poprawa kondycji, ale również sylwetki, jak to określił "w miarę fajny sposób".

"Sam wielokrotnie zadaję mnóstwo pytań jak zacząć, co robić, przez pewien czas miałem nawet trenera, ale wiem że nie każdego z Was na niego stać, bo to drogi wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego postanowiłem sam zacząć próbować, oswoić się ze sprzętem na siłowni oraz ćwiczeniami" - dodał na blogu.

Trzymamy kciuki!