Najciekawsze biegi świata

Najpiękniejsze, najzabawniejsze, najszybsze, najbardziej muzyczne, najbardziej kolorowe, najtrudniejsze, największe - imprezy biegowe na świecie. Coraz to bardziej popularne imprezy, dzięki którym możemy wzbogacić swoje doświadczenie biegowe i dobrze się przy tym bawić. W którym z tych biegów chciałbyś wystartować ?
The Walt Disney World Marathon The Walt Disney World Marathon Informacja prasowa

Walt Disney World Marathon

Imprezy organizowane w świecie Disneya uważane są za najbardziej magiczne imprezy biegowe na świecie. Organizatorzy stworzyli cykl ośmiu biegów na różnych dystansach. Przemierzanie parku rozrywki w butach do biegania to jedna wielka przygoda, która dostarczy niezapomnianych wrażeń i dużo zabawy. Trasa przebiega przez park Walta Disneya, w którym jest wiele atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych.

Głównym celem organizatorów jest przeniesienie biegaczy w magiczny świat Disneya. Początkowo imprezy Run Disney były dostępne tylko i wyłącznie w Stanach zjednoczonych w Kalifornii i na Florydzie. Teraz biegacze mają również możliwość przebiegnięcia przez filmowy świat Disneya w wszystkich parkach Walt Disney'a na całym świecie. Dodatkowo wyjątkowe projekty medali z wizerunkiem filmowych bohaterów, mogą być nie lada gratką dla osób kolekcjonujących medale i mogą być zachętą do wystartowania w tych bajkowych zawodach.

RAPORT POLSKA BIEGA - NARODOWY SPIS BIEGACZY

Więcej informacji o biegu tutaj.

The Color Run The Color Run The Color Run

The Color Run

Pomysł na taki bieg narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku. Impreza biegowa szybko znalazła uznanie wśród biegaczy i jest organizowana na całym świecie. Już w roku 2013 impreza była organizowana ponad 170 razy w ponad 30 krajach. Z upływem czasu impreza zwiększyła swoją popularność i organizowana jest w coraz to nowszych miejscach na mapie świata. W 2015 roku odbędzie się również w Polsce.

Co do samej formuły biegu to zawodnicy rozpoczynają bieg w czystych, białych strojach, a kończą bieg mając na sobie wszystkie kolory tęczy. Wszystko przez kolorowy pył, które rozsypywany jest na uczestników co kilometr w specjalnym punkcie. Za każdym razem jest to inny kolor, dzięki temu kończąc bieg każdy może poczuć się jak małe dzieło sztuki, bo pył stworzył kolorową mieszankę na ubraniach i ciałach biegaczy. Zawody te są chyba najbardziej kolorowym biegiem wśród organizowanych na całym świecie.

MOTIVATO

Więcej informacji o biegu tutaj.

China Great Wall Marathon China Great Wall Marathon Brad Brown

China Great Wall Marathon

Jeden z najtrudniejszych biegów maratońskich na świecie. Nie jest to "zwykły maraton". To jedyny w swoim rodzaju bieg, kiedy to Wielki Mur Chiński zostaje tego dnia oddany tylko i wyłącznie do dyspozycji biegaczy. Zawodnicy na swojej drodze mają do pokonania aż 5164 schodów. Dlatego maraton ten pokonuje się znacznie dłużej od maratonu ulicznego. Czasowy limit na ukończenie trasy wynosi 8 godzin.


Nie wszyscy muszą startować w maratonie, ponieważ organizowane są również biegi towarzyszące na dystansach półmaratonu oraz 8,5 km. Trasa wszystkich trzech biegów rozpoczyna i kończy się placu Ying&Yang w miejscowości Huangyagan. Trasa biegu to połączenie Wielkiego Muru Chińskiego z malowniczymi drogami, które wiodą przez chińskie wioski i pola ryżowe.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Baikal Ice Marathon Baikal Ice Marathon Louise Murray / Louise Murray

Baikal Ice Marathon

Dla biegaczy szukających wrażeń i ekstremalnych doświadczeń ciekawą propozycją jest Baikal Ice Marathon. Uczestnicy sprawdzić się mogą na królewskim dystansie lub w towarzyszącym biegu na dystansie półmaratonu. Wyznaczoną trasą jest przebiegnięcie z jednego na drugi brzeg jeziora Bajkał. Ze względu na trudne warunki, prawie połowa zawodników nie kończy biegu.

SPRAWDŹ JAK BIEGAĆ ZIMĄ

Cała trudność polega na zmaganiu się z temperaturą poniżej -10 stopni, śniegiem i lodem. Zgodnie z Rosyjską tradycją, każdy z uczestników przed startem wypija kieliszek wódki. Jest przekonanie, że to właśnie pomaga w "uspokojenia ducha jeziora Bajkał".

Więcej informacji o biegu tutaj.

Big Five Marathon Big Five Marathon Heather Irvine

Big Five Marathon

Big Five Marathon to nazwa pochodząca od wielkiej piątki afrykańskich ssaków: słonia, lwa, bawoła, lamparta i nosorożca. Trasa biegu przebiega przez rezerwat Entabeni Game Reserve, gdzie możemy spotkać afrykańskie zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku.Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie czuwają strażnicy w jeepach i helikopterach. Dlatego każdy z biegnący może się skupić na samym biegu, wiedząc, że nic mu nie grozi będąc na środku safari w towarzystwie niebezpiecznych zwierząt.

Impreza została wymieniona w rankingu "10 Najciekawszych maratonów świata" według magazynu Forbes. Bieg ze względu na swoją wyjątkowość jest bardzo popularny wśród biegaczy. Warto z wyprzedzeniem zarejestrować się na bieg bo miejsca szybko się rozchodzą wśród zainteresowanych.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Badwater Badwater Mass Communications Specialist M

Badwater

Badwater to bieg ultra nie dla każdego. Uważany za jeden z najtrudniejszych biegów świata. Przeznaczony głównie dla najbardziej wytrwałych i doświadczonych biegaczy. Trasa liczy 217 km, podczas której uczestnicy przemierzają pustynie.

Bieg rozpoczyna się w Dolinie Śmierci, która jest najniższym, a zarazem najgorętszym punktem w Stanach Zjednoczonych, meta znajduje się w Mount Whitney. Start biegu rozpoczyna się w nocy, dzięki czemu uczestnicy nie są wystawieni na działanie słońca od początku biegu. W ciągu dnia uczestnicy zmagają się z temperaturą powyżej 50 stopni Celsjusza, a w nocy temperatura znacząco spada. Limit na ukończenie trasy to 48 godzin.

W tym roku trasę ukończyło trzech Polaków w tym Darek Strychalski, o starcie którego można było usłyszeć w wielu miejscach. Impreza organizowana jest od 1987 roku. Podczas tegorocznego ultra maratonu wystartowało 97 uczestników, z czego ukończyło go 83 zawodników.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Choco Marathon Choco Marathon www.chocomarathon.it

Choco Marathon

Maraton czekolady odbył się po raz pierwszy, impreza organizowana jest w Perugii, która uważana jest za najbardziej czekoladowe miasto w Europie. Maraton odbył się w ostatni dzień festiwalu poświęconego czekoladzie i ciastom, który odbywa się co rok od 1993 roku.

Choco Marathon oficjalnie został wpisany jak integralny punkt programu festiwalu. Podczas imprezy podziwiać można uliczne przedstawienia, warsztaty i rzeźby wykonane w czekoladzie. Dodatkowo podczas festiwalu można degustować różne czekoladowe produkty, a nawet zrelaksować się można w czekoladowym spa. Dla miłośników czekolady, impreza 'Choco Marathon' może być pretekstem do czekoladowego szaleństwa.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Bieg 7 Dolin to najdłuższy i najbardziej wymagający bieg w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Bieg 7 Dolin to najdłuższy i najbardziej wymagający bieg w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Bieg 7 Dolin to najdłuższy i najbardziej wymagający bieg w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. (fot. BLAWICKI PIOTR)

PZU Festiwal Biegowy

Już po raz piąty w Krynicy Zdrój odbył się PZU Festiwal Biegowy, który uważany jest za jeden z największych imprez biegowych w Polsce. Zawodnicy w ciągu trzech dni, od piątku do niedzieli zmagali się z różnymi dystansami, trasami i trudnościami.

Biegacze mogą startować na dystansach od 1km do 100 km. Ciekawym biegiem, a w zasadzie konkurencją wieloetapową jest IronRun gdzie dzień po dniu trzeba stawić czoła zarówno krótkim dystansom oraz nieco dłuższym jak część trasy słynnego Biegu 7 Dolin. Podczas festiwalu odbywają się także atrakcje kulturalne i edukacyjne.

Więcej informacji o biegu tutaj.

The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc Inf. prasowa

The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc

Tutaj bez przygotowania i wymaganego sprzętu nie będziemy wstanie przekroczyć linii mety. Zawody The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc uważane są za najpiękniejsze w Europie. W zależności od swoich możliwości uczestnicy mają do wyboru pięć dystansów - od 53 km w OCC (Orsieres - Champex - Chamonix) aż po koronne 168km w UTMB.

Aby dostać się na wybrane zawody, a zwłaszcza najbardziej pożądany długi dystans UTMB, należy uzyskać tzw. punkty kwalifikacyjne. Zdobywa się je w cyklu rocznym na zawodach ultra, które są biegami kwalifikacyjnymi. Ilość przyznawanych punktów jest uzależniona od pokonanego dystansu. Niestety zdobycie wymaganej liczby punktów nie gwarantuje pakietu startowego, ponieważ dopiero z osób, które zdobędą odpowiednią ilość, dokonywane jest losowanie pakietów.

Zawody rozgrywane są w masywie najwyższego szczytu Europy - Mont Blanc. Przy dużej popularyzacji biegów ultra jak i samego biegania w naszym kraju, coraz więcej Polaków próbuje swoich sił w tych zawodach.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Reggae Run Reggae Run www.reggaemarathon.com

Reggae Run

Najbardziej muzyczny maraton, półmaraton i bieg na dystansie 10 km na świecie. Impreza odbywa się w stolicy Jamajki, Negril. Bieg kończy się na plaży, gdzie można się zrelaksować i odpocząć w niezapomnianej atmosferze. Dla miłośników muzyki reggae jest to najlepsza impreza biegowa.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Zevenheuvelenloop Zevenheuvelenloop mat. pras.

Scholten Awater Zevenheuvelenloop

Idealny bieg na zakończenie sezonu w listopadzie. Zawody odbywają się w Holandii już od ponad 30 lat, gwarantując niezapomniane chwile. Bieg rozgrywany jest na dystansie 15 km i uważany jest za najszybszy na świecie w swojej kategorii. Nazwa biegu czyli "bieg siedmiu wzgórz" została zainspirowana wzniesieniami pokonywanymi podczas biegu.

Więcej informacji o biegu tutaj.

Aoraki Mt Cook Marathon Aoraki Mt Cook Marathon www.activeqt.co.nz/events/aoraki-mt-cook/asics-aoraki-mt-cook-marathon

Aoraki Mt Cook Marathon

Jeden z najbardziej malowniczych tras maratońskich na świecie. Bieg odbywa się na południowej wyspie Nowej Zelandii w parku narodowym Aoraki Mt Cook. Impreza oferuje wyzwania dla każdego w zależności od tego jaki poziom reprezentujemy, a w tym maraton, półmaraton, bieg na 10 km i 5 km.

Co ciekawe park obejmuje nieco ponad 700 km kwadratowych powierzchni, z czego same lodowce obejmują 40% powierzchni parku. Uczestnicy biegu potwierdzają, że trasa zapiera dech w piersiach i warto choćby dla takich widoków wystartować w tej imprezie biegowej.

Więcej informacji o biegu tutaj.