Biegasz? Zwiedzaj! 6 najpiękniejszych półmaratonów, w których warto wystartować [ZDJĘCIA]

Bieganie można bardzo łatwo połączyć ze zwiedzaniem. Startowanie w zagranicznych zawodach jest coraz bardziej popularną formą turystyki. Oto subiektywny przegląd sześciu najpiękniejszych półmaratonów.
Napa-to-Sonoma Wine Country Half Marathon Napa-to-Sonoma Wine Country Half Marathon Facebook.com

Napa to Sonoma Wine Country Half Marathon

s

Kochacie bieganie, wino i malownicze miejsca? W takim razie półmaraton w Napa Valley jest stworzony właśnie dla Was. Bieg w kalifornijskiej krainie szczęśliwości zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, więc trudno będzie zdążyć na czas, ale już teraz możecie się zgłaszać na przyszły rok.

aNapa to Sonoma Wine Country Half Marathon

Półmaraton wzdłuż jednej z najpiekniejszych kalifornijskich dolin zaczyna się w winiarni Cuvaison Estate Wines a kończy się przepyszną degustacją w Sonoma Plaza. Trudno chyba znaleźć lepszą motywację w dobiegnięciu do mety...

Więcej informacji o imprezie znajdziecie TUTAJ

Mayor's Marathon & Half Marathon Mayor's Marathon & Half Marathon Facebook.com

Mayor's Midnight Sun Half Marathon

a

Start na Alasce to prawdopodobnie marzenie każdego biegowego podróżnika. Wrażenia z pewnością będą niezapomniane, a nogi same rwały do przodu. W czerwcu tego roku wzdłuż szlaków Anchorage, największego miasta Alaski wystartowało około 4 tys. biegaczy w imprezie pod nazwą Midnight Sun Marathon & Half Marathon. Na trasie półmaratonu biegacze mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki m.in. na wody Cook Inlet, Earthquake Park czy Punkt Woronzof.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie TUTAJ

Rachel Booth, zwyciężczyni ubiegłorocznego półmaratonu Disney's Princess     Rachel Booth, zwyciężczyni ubiegłorocznego półmaratonu Disney's Princess Preston Mack

Disney Princess Half Marathon

s

Myszka Miki, Kaczor Donald, Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna czy Kopciuszek w strefie kibica? Takie rzeczy tylko w biegu Disney Princess Half Marathon Weekend w parku rozrywki na Florydzie. Najbliższa edycja odbędzie się w 19-22 lutego 2015 r., ale limit miejsc w biegach na 21 i 10 km został już wyczerpany. Dostępne są za to pakiety startowe w zawodach na 5 km i dla dzieci.

Więcej znajdziecie TUTAJ

Imperial Trail Napoleon Imperial Trail Napoleon travel.spotcoolstuff.com

Imperial Trail Napoleon

d

Bieg po szlaku Napoleona jest rozgrywany na słonecznej Korsyce na dystansie 23 km. Trasa jest wymagająca, bo zawiera ponad 900 metrów przewyższenia. Zawodnicy biegną z Cité Impériale w Ajaccio do przylądka Parata. W trakcie wyścigu można podziwiać piękne widoki na cztery małe, zwane Krwawymi wyspy Les iles Sanguinaires. Na mecie - w nagrodę za wysiłek - możemy zachwycać się smakiem pieniącej Pietry, bursztynowego piwa warzonego z mieszaniny słodu i mąki kasztanowej. Jeśli do tego zamówimy miejscowy przysmak, czyli sałatę z pieczonym Brocciu, pysznym ostrym owczym serem, to biegowy wypad na Korsykę będziemy mogli uznać w pełni za udany.

Więcej o tym biegu TUTAJ

Lisbon Half Marathon Lisbon Half Marathon Facebook.com

Lisbon Half Marathon

c

Półmaraton lizboński to jeden z najatrakcyjniejszych biegów na świecie i zarazem największe portugalskie zawody na tym dystansie. W ostatniej edycji wystartowało ponad 30 tys. uczestników. Wysoką rangę imprezy potwierdza przyznany imprezie prestiżowy tytuł Gold Road Race.

Czas spędzony w biegu jest zdecydowanie za krótki, żeby zwiedzić całą Lizbonę. Warto po południe lub wieczór przeznaczyć na wycieczkę i z przewodnikiem i zobaczyć m.in. budynek Corridy, ogrody Estrela, kościół św. Jerzego lub plac Rossio.

Więcej przeczytacie TUTAJ

Biegi górskie Biegi górskie Piotr Dymus

Złoty Półmaraton

a

Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. W Polsce też są rozgrywane półmaratony z cudnymi krajobrazami. Jeden z nich odbędzie się już w sobotę (19 lipca) w Lądku Zdroju. Trasa jest szybka, przebiega przez leśną trasę z finiszem nieopodal kopalni złota (prawie 900 metrów podbiegu). Zawodnicy ścigają się do Złotego Stoku. W ubiegłym roku bieg ukończyło 121 osób.