Sprzęt biegowy z Lidla marki Crivit - linia męska PRO [Test]

Linia PRO pojawiła się w Lidlu dopiero po raz drugi. Asortyment skierowany jest do biegaczy. Marka Crivit oferuje kolekcję odzieży funkcyjnej na okres jesienno - zimowy. Specjalnie dla Was przetestowaliśmy kilka produktów.
Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Adrian Kwiatkowski

Sprzęt biegowy z Lidla marki Crivit - linia męska PRO [Test]

Lidl cyklicznie wypuszcza linię odzieży skierowaną do biegaczy. Testowana odzież jest z tzw. linii PRO. Co to oznacza dla klienta? Kolekcja ma być przede wszystkim: wygodna, funkcjonalna, dobrej jakości i w przystępnej cenie.

Marka Crivit stara się spełnić oczekiwania biegaczy. Konkurencja na rynku jest duża, a biegacze są świadomi tego, co kupują. W ostatnim czasie do sklepów Lidla trafił nowy asortyment, wspomnianej wcześniej - linii PRO, co ciekawe dopiero praz drugi.

Oferta zawierała: spodnie, bluzę, kamizelkę, kurtkę i buty.

Sprawdź wyniki testów.

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Odzież biegowa z Lidla marki Crivit - spodnie

Mankamentem odzieży jest jej rozmiarówka. Trudno jasno sprecyzować czy jest ona zaniżona, czy zawyżona. Wszystko zależy od modelu i kroju danego produktu. Odzież trzeba po prostu przymierzyć przed zakupem. 

Nasz tester ma na sobie spodnie o rozmiarze L i są odrobinę za duże. Prawdopodobnie przez to, ściągają się podczas wysiłku i nie przylegają do ciała.

Wszyte suwaki w nogawkach ułatwiają zakładanie i zdejmowanie odzieży. Nogawki są jednak dość luźne, co sprawia, że spodnie są przewiewne. Być może to efekt niedopasowania lub źle skrojonego modelu.

odzież biegowa, biegacze, bieganie, lidl, testy
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Regulowane są za pomocą elastycznego sznurka, który można zawiązać jedynie w supełek. Spodnie nie cisną w pasie i są elastyczne. Zapewniają swobodę ruchów.

bieganie, biegacz, lidl, testy
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Na wysokości uda, z boku spodni widoczne są elementy odblaskowe. W tylnej części znajduje się kieszonka na suwak, do której można schować klucze lub inne drobne rzeczy. Kieszonka jest bardzo płytka.

Spodnie sprawdziły się w chłodniejszej aurze, nie są jednak ocieplane dlatego w temperaturze poniżej zera mogą okazać się za lekkie.

Polecamy je dla biegaczy początkujących, jakościowo linia PRO  prezentuje się znacznie lepiej od tej podstawowej, którą testowaliśmy wcześniej. (link)

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.:Agnieszka Kwiatkowska

Odzież biegowa z Lidla marki Crivit - bluza

Bluza jest lekka i bardzo elastyczna. Nie dopasowuje się do ciała i zachowuje swobodę ruchów. Świetnie sprawdziła się w chłodniejsze dni, można ją założyć bezpośrednio na ciało albo na T-shirt. W obecnych temperaturach, czyli kilka stopni powyżej zera biega się w niej komfortowo. Prawdopodobnie w temperaturze poniżej zera może się nie sprawdzić.

Jakościowo jest dobrze wykonana, szwy nie obcierają ciała i są niewyczuwalne. Całkiem dobrze odprowadza wilgoć, choć sprawia wrażenie sztuczności.

lidl, testy, bieganie, biegacz
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Przy dekolcie jest wszyty suwak. Takie rozwiązanie ułatwia założenie i zdejmowanie odzieży. Tego typu regulacja jest bardzo korzystna, zwłaszcza kiedy podczas wysiłku robi się zbyt ciepło.

Rękawy zakończone są otworem na kciuki. Dostateczna długość rękawów chroni dłoń przed chłodem i zimnym powietrzem. Dzięki temu łatwiej jest się rozgrzać.

Bluza posiada elementy odblaskowe, co szczególnie ważne jest w okresie jesienno -zimowym. Nie ma ich zbyt wiele, ale dobrze, że takie rozwiązanie się pojawiło. Widoczne są jako boczne paski zbudowane z regularnych kółeczek, pojawiają się również przy suwakach.

bieganie, lidl, test, odzież, biegacz
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Dużym plusem jest wszyta w prawy rękaw kieszonka na suwak. Spokojnie można zabrać na trening jakiś drobiazg, typu: kluczyki, karta płatnicza lub chusteczki.

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Odzież biegowa z Lidla marki Crivit - kurtka

Kurtka jest bardzo dobrze skrojona. Przy wzroście 186 cm, rozmiar L okazał się idealny. Spełnia funkcję wiatrówki, chroni przed chłodnym powietrzem, utrzymuje ciepło. Z drugiej strony podczas treningu, nadmiar ciepła jest odprowadzany na zewnątrz. Nie ma właściwości przeciwdeszczowych, poradzi sobie z ewentualną mżawką. Nie jest ocieplana, ale jest dość masywna jak na wiatrówkę. Trzeba ją potraktować jako odzież wierzchnią.

lidl, bieganie, biegacz, testy
fot.:Agnieszka Kwiatkowska

Rękawy zakończone są ściągaczem, takie samo rozwiązanie zostało zastosowane przy pasie. Dzięki temu powietrze nie wpada pod kurtkę. Dużym atutem jest kaptur, ale ten niestety nie posiada żadnej regulacji i podczas biegu zsuwa się z głowy.

Kurtka posiada elementy odblaskowe: wzdłuż suwaka i z przodu - na wysokości obojczyków. Jest lekka i bardzo wygodna, jakość i wykonanie w stosunku do ceny jest bardzo zadowalające. Zachowuje swobodę ruchów.

Kurtka ma dwie kieszenie, zamykane na suwak. Spokojnie można zabrać ze sobą jakieś drobiazgi na trening.

Produkt jest godny uwagi, świetnie sprawdzi się szczególnie dla początkujących biegaczy.

Odzież sportowa z Lidla, linia PRO Odzież sportowa z Lidla, linia PRO fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Odzież biegowa z Lidla marki Crivit - kamizelka

Kamizelka jest uniwersalna. Można ją założyć na koszulkę lub bluzę. Utrzymuje ciepło w chłodne dni. Chroni przed wiatrem. Jest dobrze skrojona, wystarczy dobrać prawidłowy rozmiar, na zdjęciu mamy L. Produkt jest dość lekki, to dobra alternatywa zamiast kurtki. Łatwo ją spakować na trening, zajmuję niewiele miejsca.

Nieco wyższy kołnierz poprawia komfort i zwiększa ochronę przed zimnem i wiatrem. Na dole znajduje się ściągacz, który dobrze trzyma kamizelkę i nie powoduje podwiewania.

bieganie, biegacz, lidl, testy
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Kamizelka posiada elementy odblaskowe, jest ich niestety niewiele. Posiada tylko jedną kieszonkę, ale z łatwością można do niej schować np. telefon lub klucze.

bieganie, lidl, biegacz, testy
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Mankamentem jest to, że średnio odprowadza wilgoć. Tył kamizelki jest wykonany z lekkiego materiały, przód z mniej oddychającego tworzywa. Za to dobrze chroni przed zimnym powietrzem.

Jakość i wykonanie spełnia oczekiwania dla początkującego biegacza.

Odzież biegowa z Lidla, linia PRO Odzież biegowa z Lidla, linia PRO fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Sprzęt biegowy z Lidla marki Crivit - buty

Obuwie, które pojawia się w Lidlu nie jest idealne. Zdania co do ich funkcjonalności są mocno podzielone. Model z linii PRO, jest zdecydowanie lepszy od jego poprzednika. Mimo wszystko but posiada sporo mankamentów.

Parametry

Amortyzacja: 3/5
Stabilizacja: 3/5
Trzymanie stopy: 3/5
Sztywność: 5/5
Przyczepność: 3/5
Wentylacja: 3/5
Wygoda: 2/5
Dynamiczność: 3/5

Obuwie ma sztywny zapiętek, sporo w nich elementów plastikowych. Wizualnie wyglądają bardzo klasycznie, nie są toporne. Są lekkie, ale mało dynamiczne. Wydaje się jednak, że nie posiadają żadnych specjalnych systemów wsparcia. 

odzież, lidl, testy, bieganie, biegacz
fot.: Agnieszka Kwiatkowska

Stopa czuje się w nich bardzo komfortowo, trochę gorzej to wygląda podczas biegu. Buty nie obcierają ani nie cisną, ale są bardzo sztywne. Podczas biegu nie czuć wyraźnego odbicia, to model raczej dla początkujących biegaczy. Osoby niezdecydowane czy bieganie to ich życiowa pasja, spokojnie mogą kupić taki testowy model. Nie są idealne, ale na pewno nie wyrządzą krzywdy, zwłaszcza przy niskiej aktywności.

Buty są dość przewiewne, dobrze odprowadzają wilgoć. Podeszwa dedykowana jest na asfalt albo ubite ścieżki leśne. To but niskobudżetowy, dlatego jakość i wykonanie spełniają oczekiwania.