Maratońskie dokonania gwiazd

Gwiazdy lubią lans, lans lubi gwiazdy. Czasami - choć zdecydowanie zbyt rzadko - ten lans ma pozytywny wymiar. Tak jest np. w przypadku biegania  - biegaczami jest wielu znanych aktorów, piosenkarzy oraz osób znanych tylko z tego, że są znane (w tym zestawieniu ich nie ma). Oto lista zagranicznych celebrytów, którzy przynajmniej raz w życiu pokonali maratoński dystans 42 km 195 metrów a przy okazji pomogli potrzebującym.
Edward Norton (z lewej) Edward Norton (z lewej)

Edward Norton

Aktor z pierwszej hollywoodzkiej ligi biega od kilku lat. W 2009 roku postanowił zaliczyć swój maratoński debiut. Przy okazji pomógł też Funduszowi na Rzecz Ochrony Masajskiej Natury. W Nowym Jorku pobiegł w towarzystwie trzech masajskich wojowników. Na mecie maratonu był w czasie 3:48:01. W sumie zebrał też niezłą sumkę na pomoc Afryce - ponad pół miliona dolarów. - Teraz idę na pizzę - stwierdził zaraz po biegu.

Ryan Reynolds Ryan Reynolds Ryan Reynolds, fot. justjared.com

Ryan Reynolds

W 2008 roku aktor znany m.in. z ról w filmach ''Narzeczony mimo woli'', ''Amityville'', ''Na pewno, być może'' wystartował w Nowym Jorku w barwach ekipy Team Fox. To zespół fundacji Michaela J. Foxa, który w ten sposób zbierał fundusze na walkę z chorobą Parkinsona. Reynolds osobiście zaangażował się w projekt, ponieważ przez 15 lat z Parkinsonem walczył jego ojciec Jim. Na pokonanie maratońskiej trasy aktor potrzebował 3:50:22. - Biegnąc myślałem o moim ojcu, Michaelu J. Foxie (od lat walczy z Parkinsonem) i o tych wszystkich ludziach, którzy przez tą chorobę nie mogli pobiec - powiedział na mecie.

Oprah Winfrey Oprah Winfrey Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Aktorka, gwiazda i ikona amerykańskiej telewizji jest jedną ze znanych osób, które zaczęły modę na bieganie już w latach 90. XX wieku. Winfrey przebiegła swój pierwszy i jak na razie jedyny maraton w 1994. Na mecie Marine Corps maratonu zameldowała się z czasem 4:29:20.

Sean Combs Sean Combs GETTY IMAGES/Mark Mainz

Sean Combs (P Diddy, Puff Daddy, Sean John)

Wystartował w maratonie właśnie za sprawą osiągnięcia Oprah Winfrey. Raper, producent, projektant mody, a czasami także aktor postanowił pobić osiągnięcie swojej rodaczki. Udało się. W 2002 roku P Diddy przebiegł maraton w Nowym Jorku w czasie 4:14:54. Przy okazji zebrał aż dwa miliony dolarów na cele dobroczynne. - Nigdy w życiu nie zrobiłem nic równie szalonego. To było dla mnie piękne doświadczenie - oświadczył świeżo upieczony maratończyk.

Edward Norton i Alanis Morissette Edward Norton i Alanis Morissette

Alanis Morissette

Kanadyjska piosenkarka maraton pokonała charytatywnie. Podobnie jak większość jej znanych kolegów i koleżanek tym sposobem postanowiła zebrać pieniądze na pomoc potrzebującym. W tym celu w 2009 roku w czasie 4:28:45 pokonała maraton w Nowym Jorku.

Katie Holmes Katie Holmes

Katie Holmes

Aktorka i żona najsłynniejszego scjentologa wśród aktorów i aktora wśród scjentologów, Toma Cruise'a w 2007 roku na swój maratoński debiut także wybrała Nowy Jork. Holmes przebiegła 42 kilometry z małym ''hakiem'' w 5 godzin i 29 minut.

Gordon Ramsay razem z żoną Gordon Ramsay razem z żoną Gordon Ramsay razem z żoną

Gordon Ramsay

Jeden z najsłynniejszych ''telewizyjnych'' kucharzy świata regularnie startuje w maratonach. Ulubioną trasą Szkota jest Londyn, gdzie Ramsay pojawia się co roku. Jego maratońska życiówka to 3:45:00. W tym roku było zdecydowanie gorzej - 6:09:00. Jak tłumaczyła żona kucharza, która wspólnie z nim pokonała trasę, wszystko przez skurcze nogi.

Shia Laboeuf Shia Laboeuf VALERIE MACON/GETTY IMAGES/Valerie Macon

Shia LeBeouf

Gwiazda m.in. dwóch części ''Transformers'' (trzecia w drodze), ''Eagle Eye'', ''Disturbii'' pokonał swój pierwszy maraton w marcu 2010 w Los Angeles. Na to potrzebował 4 godziny, 35 minut. Czas może do fantastycznych nie należy, ale jak widać po zdjęciu młody aktor był wyraźnie dumny ze swojego osiągnięcia.

Richard Branson i Natalie Imbruglia Richard Branson i Natalie Imbruglia Richard Branson i Natalie Imbruglia

Richard Branson/Natalie Imbruglia

Co łączy brytyjskiego miliardera (właściciel firmy Virgin Group) i australijską piosenkarkę? Otóż Branson i Imbruglia ramię w ramię pokonali trasę ubiegłorocznego maratonu w Londynie. Przy okazji oczywiście zbierali pieniądze na cele dobroczynne. Nie czas był w tym przypadku najważniejszy - może dlatego byli na mecie po 5 godzinach i dwóch minutach.

Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong

Lance Armstrong

Najszybsza znana gwiazda. Nic w tym dziwnego skoro Armstrong to nie amator a pełnokrwisty sportowiec. Legenda kolarstwa (siedem kolejnych zwycięstw w Tour de France) regularnie biega maratony - w 2007 roku w Nowym Jorku miał czas dwie godziny 46 minut! Jak sam start na dystansie ponad 42 km to duże wyzwanie. - Maratony nie należą do specjalnie miłych biegów. To wyzwania, dzięki którym człowiek jest aktywny i w formie - mówi Armstrong.

Agyness Deyn Agyness Deyn

Agyness Deyn

Modelka, ikona mody, trendsetterka i... maratonka. Brytyjka pokonała tegoroczny maraton w Londynie w 4 godziny i 45 minut. Ciekawe czy pierwszy maraton był zarazem ostatnim?

 


Flea Flea

Flea (Michael Balzary)

Basista Red Hot Chilli Peppers to jak się okazuje nie tylko wielki fan sportu (przede wszystkim Los Angeles Lakers) ale i zapalony biegacz. Prawie 50-letni muzyk w marcu tego roku wystartował w maratonie w LA, który pokonał w czasie 3:52:59. Przy okazji zbierał fundusze dla założonej przez siebie organizacji Silverlake Conservatory of Music.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.