5 bardzo nietypowych maratonów [FOTO]

Jeśli ktoś myśli, że bieganie jest nudne koniecznie powinien zerknąć na nasze zestawienie nietypowych biegów maratońskich!
Marathon du Medoc Marathon du Medoc www.wtf.nl

Marathon du Medoc

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

To maraton, który słynie ze świetnej atmosfery. Jest to najprawdopodobniej zasługą nie tylko dobrej organizacji, ale także tego, że na trasie obok wody, podaje się colę i ... wino! Degustacja czeka na biegaczy co około dwa kilometry. Warto dobiec do mety, bo tam oprócz festiwalu wina dla smakoszy przygotowane są regionalne przysmaki. Niegdyś przeznaczony prawie wyłącznie dla Francuzów bieg odbywa się w rejonie Medoc w Bordeaux i z roku na rok zyskuje sobie coraz większą popularność. Wielu uczestników startuje w specjalnie na tą okazję przygotowanych strojach - zgodnie z tematem przewodnim, który każdego roku jest inny.

Maraton marsjański

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

W organizacji nietypowych maratonów przodują Amerykanie. Odbywający się w Dearborn w stanie Michigan maraton marsjański jest nietypowy głównie ze względu na całą fabularną opowieść, jaką roztoczyli wokół niego pomysłodawcy. Bieg odbywa się w dniu, gdy Mars znajduje się najbliżej Ziemi. W skrócie, ideą maratonu jest udowodnienie Marsjanom w sportowej rywalizacji (organizatorzy rozstawiają na trasie dmuchanych kosmitów z numerami startowymi, również niektórzy ludzie biorą w biegu udział w przebraniu Marsjan), że jesteśmy od nich lepsi i zapobiegnięcie w ten sposób ewentualnej inwazji, gdyby tylko przyszło im coś takiego do głowy. Możemy być spokojni, jak dotąd zawsze wygrywał rodzaj ludzki.

Little Rock Marathon Little Rock Marathon www.nwaonline.com

Little Rock Marathon

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Trasa tego maratonu wiedzie przez malownicze rejony miasteczka Little Rock w stanie Arkansas, ale nie to jest tu najważniejsze. Jak wiadomo, najważniejszy jest udział. A skoro udział, to także dowód udziału. Najlepiej zdjęcie. Żeby znajomi uwierzyli. Ale przecież nie wrzucimy na portal społecznościowy zdjęcia, na którym jesteśmy spoceni, czerwoni z wysiłku, wyczerpani. Wiedzą o tym organizatorzy tego maratonu i tuż przed metą ustawiają dla uczestników specjalne stacje, na których można się umyć, odświeżyć czy zrobić makijaż, aby wbiegając na metę, pozując do pamiątkowego zdjęcia, być tak schludnym, jak nigdy nie był żaden sportowiec na mecie prawdziwego maratonu.

Maraton Ateny 2010 Maraton Ateny 2010 AP/Dimitri Hatzimoisis

Maraton Ateński

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

To trasa, od której wszystko się zaczęło. Maraton Ateński rozpoczyna się w miejscowości Maraton, gdzie według Herodota Grecy pokonali w bitwie Persów. Start jest zlokalizowany w pobliżu Morza Egejskiego, maratończycy biegną w kierunku Aten, by zakończyć zmagania na stadionie Panathinaiko (Panateńskim), gdzie odbyły się w 1896 oku pierwsze nowożytne igrzyska.


Rock 'n' Roll Marathon Series Rock 'n' Roll Marathon Series www.runrocknroll.competitor.com

Rock 'n' Roll Marathon Series

motivato

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śledź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Początkowo Rock 'n' Roll Marathon odbywał się w San Diego. Dziś imprezy pod tym hasłem są organizowane w 15 miastach - w USA i Europie. Czym wyróżniają się biegi? Wzdłuż trasy ustawione są sceny, na których bez przerwy przygrywają sportowcom muzyczne zespoły. Organizatorzy przyciągają także możliwością zdobycia specjalnych ciężkich medali - w każdym z miast, które uczestniczą w Rock 'n' Roll Marathon Series medal jest inny.