Prawdopodobnie najlepsze filmy motywacyjne. Potężna dawka przed maratonem! [WIDEO]

"Pokażę wam, jak wielki jestem", "Who am I? I'm a champion!" - to cytaty z jednych z najbardziej porywających filmów motywacyjnych, które możecie znaleźć w sieci. Idealne na ostatnie dni przed maratonem.
nike nike nike

Odnajdź swoją doskonałość

belka

Chyba najbardziej motywacyjne nagranie, jakie kiedykolwiek zobaczyłem. Trzeba przyznać, że ludzie Nike wiedzą, jak zagrać na emocjach. Są w tym naprawdę nieźli.

- Ideą kampanii Find Your Greatness jest inspirowanie i dodawanie energii sportowcom na całym świecie,  na każdym poziomie zaawansowania, tak, by mogli cieszyć się ze swoich osiągnięć i uczestniczyć w radości płynącej z osobistych sukcesów sportowych ? mówi Greg Hoffman z Nike VP of Brand Design & Communications.

W filmiku trwającym ponad 3 minuty mowa jest głównie o tym, aby zawsze podążać za swoim celem i nie przejmować się niepowodzeniami, czy negatywnymi uwagami. Narrator zwraca też uwagę, że doskonałość nie jest zarezerwowana tylko dla zawodowych sportowców, ale dla każdego, który ciężko pracuje, aby osiągnąć sukces.

I'm a champion

Kapitalna przemowa jednego z trenerów futbolistów amerykańskich zapisała się w historii internetu. I do tego wszystkiego w tle muzyka z "Ostatniego Mohikanina". Genialne!

"Nikt mnie nie powstrzyma, nikt mi nie przeszkodzi. I nikt mi nie powie, kim jestem i co mi wolno. Wiara zmieni mój świat. Wiara poruszyła Ziemię, przenosiła granice i zaprowadziła człowieka na Księżyc. I wiara poprowadzi mnie w boju. Kim jestem? Jestem zwycięzcą! Porażka i ucieczka - te słowa są mi obce (...). Nieważne, jak ciężko będzie. Moje serce i umysł będą pchać mnie do walki, gdy moje ręce i nogi będą zbyt słabe. Dziś jest ten dzień. Nie jutro, nie za tydzień, lecz właśnie teraz, tutaj. Kim jestem? Jestem zwycięzcą!".

 

Pokażę wam, jak wielki jestem!

Czekacie na coś mocniejszego? Proszę bardzo! Przemowy Rocky'ego Balboa i Muhammada Alego przed walką z George'em Foremanem powinny naładować was konkretnie. "The Greatest" jak mało kto znał swoją wartość. No i - jak mało kto - miał gadane.
"Pokażę wam, jak wielki jestem. Ostatniej nocy zgasiłem światło w sypialni, uderzając przełącznik, i byłem w łóżku, jeszcze zanim stało się ciemno w pokoju. Pokażę wam, jak wielki jestem! Tylko w ubiegłym tygodniu zamordowałem skałę, zraniłem skałę, wysłałem do szpitala cegłę. (...) Uprawiałem zapasy z aligatorem, szarpałem się z wielorybem, zakułem w kajdanki światło i wsadziłem grzmot do więzienia. Pokażę wam, jak wielki jestem! Wy wszyscy frajerzy zaczynacie ze mnie szydzić, gdy wykrzykuję to do niego, każdy z was. Wiem, że to jego faworyzujecie. Wiem, że to jego już wybraliście. Ale gość jest w tarapatach. Pokażę wam, jak wielki jestem!"

Wydrzemy z siebie resztki sił!

Odprawa w wykonaniu Ala Pacino przeszła do historii kina. Co prawda dotyczyła zmotywowania drużyny futbolu amerykańskiego, ale przy odrobinie wyobraźni można ją przełożyć na grunt maratoński. Na pewno każdy biegacz znajdzie w tym coś dla siebie.

Nigdy się nie poddawajcie

Na koniec zbiór kilku sentencji, które jak ulał pasują do wysiłku, bólu oraz wzruszeń i końcowej radości, jaka nas czeka w maratonie. Oto niektóre z nich: "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące" - Paolo Coelho, "Cokolwiek umysł jest w stanie sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć" - Napoleon Hill,  "Małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć" - Domostenes, "Będziecie biedni tylko wtedy, gdy poddacie się. Najważniejszą rzeczą jest to, że coś zrobiliście - Robert Kiyosaki.