Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł

Rynek butów biegowych jest ogromny, jednak tanich opcji jest stosunkowo niewiele. Czy obuwie z tzw. niższej półki znacząco odbiega od modeli topowych? Czym się różnią? Przedstawiamy 5 niedrogich modeli, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.
Buty do biegania Buty do biegania Fotolia

Jak wybrać buty do biegania?

[>> KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO KONKRETNEGO MODELU]

ADIDAS DURAMO 7

ASICS GEL-PURSUIT 2

KALENJI ELIORUN

ASICS PATRIOT 8

KALENJI EKIDEN PRIME

Zanim wybierzesz się do sklepu na zakupy, warto, abyś zapoznał się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi butów biegowych.

Buty dzielą się na:

treningowe - przeznaczone do codziennego biegania. Posiadają zwykle średnią lub dużą amortyzację.

startowe - przeznaczone głównie do startów. Są lżejsze od treningowych, mają mniejszą amortyzację. W związku z tym są również bardziej delikatne.

trailowe - to buty do zadań specjalnych. Nie straszne im błoto, korzenie, śnieg, nie lubią się za to z asfaltem. Wykonujemy w nich treningi w terenie, wielu biegaczy wykorzystuje je również podczas zimowych przebieżek.

Ponadto na pewno spotkasz się jeszcze z takimi terminami:

buty dla pronatorów - mówiąc krótko są to buty, które mają za zadanie korygować nadmierną pronację stopy. Dokonują tego dzięki umieszczeniu po wewnętrznej strony podeszwy gęstszej, twardszej pianki

Adidas Duramo 7 Adidas Duramo 7 materiały adidas

ADIDAS DURAMO 7

Nowoczesny model, stanowiący świetną alternatywę dla drogiego obuwia biegowego. Bardzo estetycznie wykonane, komfortowe, lekkie (246 g). Posiadają dość dobrą amortyzację, są miękkie dzięki komfortowej wyściółce, przewiewne. Podeszwa dosyć elastyczna, dzięki czemu but współpracuje ze stopą. Świetna opcja nie tylko dla początkujących.

Cena:229 zł

BUTY BIEGOWE Z LIDLA MARKI CRIVIT [TEST]

ASICS GEL-PURSUIT 2 ASICS GEL-PURSUIT 2 Materiały ASICS

ASICS GEL-PURSUIT 2

Obuwie firmy ASICS jest znane w sportowym świecie jako solidne. Taki też jest model ASICS Gel-Pursuit 2. Dobrze amortyzowany, stabilny. Cholewka wykonana z oddychającej tkaniny. Pod tym względem nie różni się znacząco od swoich "braci" z wyższej półki. Również wizualnie model nie odbiega od reszty. Bardzo dobrze oceniany zarówno przez początkujących, jak i średniozaawansowanych biegaczy.Musimy się jednak liczyć z tym, że wraz z obniżeniem ceny wzrosła waga buta (model męski - 300 g).

Cena: 239 zł

SPRZĘT BIEGOWY, KTÓRY MOŻESZ ZROBIĆ W DOMU [INSPIRACJE]

Kalenji Eliorun Kalenji Eliorun materiały Decathlon

KALENJI ELIORUN

Kalenji Eliorun to naprawdę fajny but. Amortyzacja i stabilizacja jest na bardzo zadowalającym poziomie. Elastyczne, dobrze współpracujące ze stopą. Model nieźle sprawdza się na swobodnych treningach oraz szybszych akcentach, zatem nie tylko początkujący powinni być z niego zadowoleni. Przy tym są naprawdę ładne.

Cena: 199 zł

ASICSPatriot 8 ASICSPatriot 8 materiały ASICS

ASICS PATRIOT 8

To jeden z najbardziej podstawowych modeli firmy ASICS, stąd niewygórowana cena. Dosyć sztywne, wykończone w prosty, tradycyjny sposób, aczkolwiek solidne i trwałe. Amortyzacja na przyzwoitym poziomie. Zdecydowanie przeznaczone dla osób początkujących.

Cena: 219 zł

KALENJI EKIDEN PRIME KALENJI EKIDEN PRIME materiały Decathlon

KALENJI EKIDEN PRIME

Dobry but za niską cenę. Solidny, dość dobrze amortyzowany, stabilizujący, a przy tym estetycznie wykonany. Stworzony raczej na swobodne biegi, niż ściganie, z racji na niską dynamikę. Dobry dla początkujących biegaczy, którzy stawiają na stopniowe wydłużanie dystansu, aniżeli rekordy. Waga - 304 g.

Cena - 179 zł

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.