Hi5, czyli sprzętowa piątka - LISTOPAD

Zima to pora roku, która nie sprzyja biegaczom. Są jednak rzeczy, które ułatwią każdy trening. A przynajmniej uprzyjemnią. Przedstawiamy 5 gadżetów, które wpadły nam w oko w listopadzie.
ASICS MetaRun ASICS MetaRun fot. ASICS

ASICS MetaRun

"MetaRun to najlepszy w historii model butów do biegania" - zapowiada producent. Polska premiera nowych butów już 2 grudnia. Z przedpremierowych materiałów dowiedzieliśmy się, że prace nad MetaRun trwały ponad dwa lata, a za jego stworzenie odpowiadał osobny zespół pod kierownictwem dr Tsuyoshi Nishiwaki z ASICS Institute of Sport Science. Amortyzacja - wyjątkowy poziom. Stabilizacja - inteligentna. Cholewka - dopasowująca się do kształtu stopy.

Jeśli chcesz zweryfikować śmiałe zapowiedzi firmy ASICS, musisz się spieszyć. Na polski rynek trafi bowiem tylko 120 par.

Cena? Za oceanem 250 $, u nas taniej raczej nie będzie - obstawiamy 999 zł.

Minionki? Superbohaterowie? Arbuzy? Babeczki? Voila! Rękawki Halfworn są dostępne  w kilkudziesięciu różnych wzorach. Minionki? Superbohaterowie? Arbuzy? Babeczki? Voila! Rękawki Halfworn są dostępne w kilkudziesięciu różnych wzorach. Halfworn.com

Rękawki Halfworn

Gadżet, który wnosi trochę polotu i fantazji w smutne jak diabli zimowe bieganie. Kolorów co nie miara, a i spersonalizowany wzór nie stanowi problemu. W niektórych wariantach potrafią zastąpić ściągę z profilem na trasie ultramaratonu.

O czym mowa? O rękawkach Halfworn! O tym jak przydatny może być ten kolorowy drobiazg, możecie przeczytać w naszym teście --> KLIK! Polecamy!

Cena - 49-59 zł

NIKE SHIELD FLASH MAX NIKE SHIELD FLASH MAX fot. NIKE

Nike Shield Flash Max

Szybko zapadający zmrok to zimowa zmora biegaczy. Ciemność to nie tylko utrudnienie treningu, ale też poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na szczęście z odsieczą przychodzą producenci sprzętu. Jednym z nich jest firma Nike, która zaprezentowała kurtkę Shield Flash Max. Jest ciepła, wygodna i... świeci. To nie żart, praktycznie cała jej powierzchnia pokryta jest odblaskami.

Widoczność w światłach nadjeżdżającego auta - murowana. Tania nie jest, ale ponoć bezpieczeństwa nie przelicza się na pieniądze.

Cena - 1599 zł

Garmin Forerunner 630 Garmin Forerunner 630 fot. Garmin

Garmin 630 HRM

Test progu mleczanowego, obliczanie całkowitego obciążenia treningowego, badanie ilości i jakości snu, całodobowy monitor aktywności, powiadomienia ze smartfona i możliwość wgrywania aplikacji. Gdy przejrzymy listę funkcji nowego "wszystkomającego" Garmina, łatwo możemy zapomnieć, że to wciąż po prostu... zegarek treningowy.

Dobrze, że wśród tylu nowości producent nie zapomniał o podstawach - wydłużono czas działania baterii do 16 h treningu, zwiększono ilość dostępnej pamięci i wzmocniono obudowę. Zapowiada się nieźle, nie możemy doczekać się testów!

Cena - 1899 zł

Hoka One One Challenger ATR Hoka One One Challenger ATR Hoka One One

Buty Hoka One One

Na tę chwilę czekaliśmy dłuuuugo... W Stanach biega w nich niemal co drugi ultras, teraz dotarły do Polski. O czym mowa? Oczywiście o Hoka One One - charakterystycznych butach na grubej podeszwie. Maksimum amortyzacji przy zachowanym niewielkim dropie.

W naszym kraju wciąż są egzotyką, ale jest szansa, że się to zmieni. Amerykańska marka zyskała bowiem dystrybutora i wreszcie będzie dostępna nad Wisłą.