Hi5, czyli sprzętowa piątka - PAŹDZIERNIK

Zimno, mokro, ciemno - zwłaszcza po zmianie czasu. Takie są biegowe realia w naszej części świata. Czy oznacza to że mamy odpuścić treningi? Nie! Przyjrzeliśmy się sprzętowi, który pomoże odzyskać jesień dla biegaczy.
Nike AeroReact Nike AeroReact Nike AeroReact

Nike AeroReact - inteligentna termoregulacja?

Wyjrzy słońce - za ciepło, wieje wiatr - za zimno. Każdy biegacz zna te problemy. W sukurs przychodzi nowa technologia Nike - AeroReact. Dzięki wykorzystaniu dwukomponentowego włókna, odzież wykonana w tej technologii ma wspomagać zdolności termoregulacyjne ciała ludzkiego. Jak to działa? Specjalna przędza reaguje na parę wodną "otwierając" swoją strukturę, przez co maksymalizuje poziom wentylacji. Im bardziej się pocisz, tym lepszą wentylację otrzymujesz. Proste jak drut. Zobaczymy, czy skuteczne.

Cena - 399 zł

ROYAL BAY Polska ROYAL BAY Polska ROYAL BAY Polska

Royal Bay - kompresja w narodowych barwach

Kompresja ma tyluż fanów, co przeciwników. Koło niektórych modeli nie da się jednak przejść obojętnie. Należy do nich model ROYAL BAY Polska. To podkolanówki o wysokim stopniu kompresji - najsilniejszym w obrębie kostki, najsłabszym pod kolanem. Są wykonane z mikrofibry, w którą wpleciono jony srebra, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Idealne na jesienne starty w zagranicznych maratonach.

Cena - 185 zł

RIQQON RIQQON RIQQON

RIQQON - wieszak na medal 2.0

Organizatorzy imprez biegowych przyzwyczaili nas do prostego równania: ukończenie zawodów=medal. Efekt? Setki trofeów zalegające w szufladach, pudełkach, piwnicach. Oczywiście istnieją na rynku wieszaki dedykowane biegowym medalom, ale Riqqon znacznie się od nich różni.

Dwóch polskich triathlonistów - Tomasz Czarnecki i Łukasz Szymula doszło do wniosku, że powiesić to jedno, ale godnie wyeksponować ważne trofeum, to co innego. Riqqon jest wykonaną z dębowego drewna zawieszką, pozwalającą zaprezentować medal w estetyczny sposób. Co więcej, każdy wieszak wyposażono w kod QR, który po zeskanowaniu przenosi nas do indywidualnej galerii, w której możemy umieszczać zdjęcia i filmy ze startu. Pomysłowe!

Cena - 7 USD (trwa kampania croudfundingowa na portalu indiegogo.com)

OS1st FS6+ OS1st FS6+ OS1st

OS1st FS6+ - nowy pomysł na kompresję

Czy w kwestii kompresji można wymyślić coś nowego? Okazuje się, że tak. Przyzwyczailiśmy się do skarpet i opasek na łydki, ale OS1st proponuje coś pomiędzy. OS1st FS6+ to opaski, które obejmują śródstopie. Rozwiązanie to ma za zadanie wesprzeć pracę rozcięgna podeszwowego. To nie jedyna innowacja - w nowym produkcie wykorzystano naprzemienną kompresję - kolejne strefy uciskane są raz mocniej, raz lżej. Efektem ma być pobudzenie układu krążenia w jeszcze większym stopniu niż w klasycznych skarpetach. Opaski OS1st są sprzedawane jako produkt medyczny, znamy zatem dokładne wartości ucisku - od 10 do 30 mmHg.

Cena - 229 zł

Fajne? Skarpety i opaski OS1st kupisz na stronie producenta.

Under Armour Breakneck Speed T-shirt Under Armour Breakneck Speed T-shirt Under Armour

Under Armour Breakneck Speed T-shirt

Zbliża się sezon na bieżnię w klubie fitness, pora zadbać więc o odpowiednią stylówę. W oko wpadła nam koszulka Under Armour Breakneck Speed. Moglibyśmy napisać o technologii HeatGear, dzięki której świetnie oddycha, albo o Anti-Odor, chroniącej przed przykrym zapachem. Prawda jest jednak taka, że urzekła nas grafika. Jednak aż tak szybkiego biegania jednak nie polecamy ;)

Cena - 119 zł