Deskorolka a biegowa stabilizacja [2 ĆWICZENIA] - 200% Formy

O ćwiczeniach w destabilizacji mówi się wiele. Wymaga ona od naszego ciała mocnego spięcia mięśni głębokich. Szczególnie ważne i często zaniedbywane przez biegaczy są mięśnie środka, popularnie nazywane CORE. Długi bieg wymaga ich stałego napięcia dla utrzymania prostej postawy, czy narządów wewnętrznych. Z każdym uderzeniem o podłoże mięśnie tułowia wykonują ogromną pracę, której efekty odczuwamy na ogół kolejnego dnia. Zmienne podłoże nadaje także nowe bodźce dla większych mięśni, które uczą się funkcjonować w innych sytuacjach. Nagłe i nieoczekiwane zmiany podczas treningu mogą uratować naszą machinę przed urazami podczas ważnego biegu. Warto więc zawrzeć w ćwiczeniach elementy sensomotoryki. Naszą propozycją jest deskorolka!
Przyciąganie kolan do klatki Przyciąganie kolan do klatki 200% Formy

Przyciąganie kolan do klatki

Pozycja wyjściowa dla jednego z ćwiczących to podpór przodem na dłoniach ze stopami opartymi o deskorolkę, a nogami wyprostowanymi. Druga osoba utrzymuje nogi ugięte a kolana przyciągnięte do klatki. Pracę wykonujemy równocześnie przesuwając deskorolkę od jednej osoby do drugiej. Pamiętajcie o prostych plecach, napiętych pośladkach i brzuchu.

Proponujemy wykonywać ćwiczenie w ramach czasowych np. 40 sekund lub po 15 powtórzeń na osobę. 3 serie!

Przysiad z jedną nogą na deskorolce Przysiad z jedną nogą na deskorolce 200% Formy

Przysiad z jedną nogą na deskorolce

Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu pozycje wyjściowe różnią się fazą ruchu ćwiczącego. Jedna osoba rozpoczyna od przysiadu, druga stojąc prosto. Jedna noga ustawiona na deskorolce odjeżdża do boku wymuszając przysiad na drugiej. Pamiętajcie o prostych plecach, kolanie nie przekraczającym linii palców u stopy oraz napiętym brzuchu.

Uwaga! Gdy jedno z was jest w trakcie przysiadu, drugie musi przytrzymywać deskorolkę by nie odjechała zbyt daleko. Pomagając wejść drugiej osobie do góry, sam wykonujesz przysiad. Pełna współpraca!

Proponujemy: 15 powtórzeń na stronę w 3 seriach.

Ławka w roli głównej - ćwiczymy w parku z 200% Formy

Facebook.com/200pf

200pf.blogspot.com