Ławka w roli głównej - ćwiczymy w parku z 200% Formy

Sezon biegowy w pełni! Pogoda coraz częściej nas rozpieszcza, a chęci na zamykanie się w klimatyzowanej siłowni ubywa. Proponujemy ćwiczenia w plenerze! Wytrzymałość siłowa, skoczność, dynamika ruchu, wzmacnianie core i poprawa sylwetki - wszystko nad czym biegacz musi popracować, by wspinać się na szczyty możliwości biegowych. Biegacie po parku? Wykorzystajcie ławkę!
Wskakiwanie na ławkę Wskakiwanie na ławkę 200% Formy dla Polska Biega

WSKAKIWANIE NA ŁAWKĘ

Ćwiczenie to jest bardzo podobne do znanego z cross fitu wskakiwania na skrzynię (box), podczas jego wykonywania angażujemy dolne grupy mięśniowe w ruchu dynamicznym. Ćwiczący ustawia się naprzeciwko ławki. Mocno wybija się w górę podciągając ramiona przed siebie, a kolana w górę. Ląduje na ławce obiema stopami. Ważne, by lądować na ugiętych nogach, co daje amortyzację, a ruch w górze wykończyć wyprostem tułowia i nóg. Zeskakujemy także na ugięte nogi, ruch powtarzamy.

Proponujemy 3 serie po 10 dynamicznych powtórzeń.


 

Bułgarski przysiad z wykorzystaniem ławki Bułgarski przysiad z wykorzystaniem ławki 200% Formy dla Polska Biega

BUŁGARSKI PRZYSIAD Z WYKORZYSTANIEM ŁAWKI

Polecamy to ćwiczenie ze względu na wzmacnianie dolnych partii ? ud i pośladków przy mocnej destabilizacji wynikającej ze zmniejszonej liczby punktów podporu. Pracuje w związku z tym core i mięśnie głębokie całego ciała. Przy zejściu w dół należy uważać na kolano nogi stojącej, by nie wykraczało poza linię palców. Kolano nogi opartej kieruje się w dół, napinając pośladek.

Wykonujcie 2 serie po 15 powtórzeń na nogę.


Przysiad i pół-burpee Przysiad i pół-burpee 200% Formy dla Polska Biega

PRZYSIAD I PÓŁ-BURPEE

Ćwiczenie w parach! Jedna z osób staje na ławce i wykonuje na niej przysiad. Partner na przeciw wykonuje deskę na dłoniach. W czasie gdy osoba na ławce podnosi się w górę, osoba na dole powinna dynamicznie podsunąć nogi do klatki i wykonać wyskok do dłoni partnera. Obie osoby jednocześnie wykonują ruch w dół. Pracujecie nad szybkością, koordynacją, wytrzymałością siłową i skocznością.

Sugerujemy 3 serie po 15 powtórzeń, zamiana!

200% Formy na Facebook'u
200pf.blogspot.com