Postanowienia noworoczne znanych i lubianych biegaczy, niektóre odpowiedzi są bardzo wymowne

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań i chęć wprowadzenia zmian. Zazwyczaj w postaci postanowień noworocznych, które mają sprawić, że zdrowie i sukces przyjdą już od nowego rok. Jeśli naprawdę chcesz zmienić coś w 2018 roku, zacznij od wyznaczania drobnych celów, zastosuj metodę małych kroków.
Postanowienia noworoczne Postanowienia noworoczne fot.: pixabay

Postanowienia noworoczne znanych i lubianych biegaczy, niektóre odpowiedzi są bardzo wymowne

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań i chęć wprowadzenia zmian. Zazwyczaj w postaci postanowień noworocznych, które mają sprawić, że zdrowie i sukces przyjdą już od nowego rok. Jeśli naprawdę chcesz zmienić coś w 2018 roku, zacznij od wyznaczania drobnych celów, zastosuj metodę małych kroków.

Zapytaliśmy kilku znanych sportowców, jakie oni maja postanowienia noworoczne. Wśród naszych biegaczy są też tacy, którzy nie lubią tego robić w ogóle bo zdają sobie sprawę, że trudno je wdrożyć w plan długoterminowy. Mimo wysokiego poziomu sportowego, z pewnością każdy z Was może się z Nimi identyfikować.

Sprawdźcie, co powiedział m.in: Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Dominika Stelmach, Henryk Szost czy Iwona Bernardelli.

Marcin Lewandowski

Na bieżni zawsze daje z siebie wszystko, a nawet więcej niż jestem przygotowany. Około 280 dni w roku spędzam poza domem na zgrupowaniach, testach, konsultacjach, a to wszystko po to żeby osiągać jak najlepsze wyniki sportowe. W tym nic się nie zmieni, ciągle będę dążył do doskonałości. Chcę przede wszystkim być dobrym ojcem, mężem, przyjacielem, człowiekiem...

Co prawda Marcin nie zdołał powiększyć naszego dorobku medalowego w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie, za to do niego należy najlepszy tegoroczny czas na dystansie 800 m wśród Polaków. Do finału podczas MŚ zabrakło mu zaledwie 0,1 sekundy. Lewandowski zajął siódme miejsce w finale biegu na 1500 m podczas MŚ, z czasem 3:36:02. W Monako ustanowił nowy rekord życiowy na 1500 m, 3:34:04.

18. PKO Poznań Maraton 18. PKO Poznań Maraton Adrian Kwiatkowski

Dominika Stelmach

Postanowienia noworoczne to coś, czego nie lubię, bo zazwyczaj nie udaje się ich wdrożyć na dłużej. Mimo to chciałabym spróbować popracować nad sobą. Stać się biegaczką kompletną - o mocnej psychice i sercu do walki. Nie przejmującą się błahostkami, które tak naprawdę rozpraszają. Mam cel i do niego dążę!

Miniony sezon dla Dominiki był bardzo pracowity, zmęczenie sezonem dało o sobie znać podczas Maratonu w Poznaniu, gdzie metę pokonała na kolanach. Jest globalną zwyciężczynią Wings for Life, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski (2:41:13) na dystansie maratońskim oraz wygrała bieg ultra w Chinach. Jest biegaczką bardzo wszechstronną, od czerwca tego roku Dominika przeszła na zawodowstwo. Jej rekord życiowy na dystansie maratonu wynosi 2:38:52.

PZU Maraton Warszawski. Błażej Brzeziński najszybszy w 39. edycji! Był szybszy od Kenijczyków PZU Maraton Warszawski. Błażej Brzeziński najszybszy w 39. edycji! Był szybszy od Kenijczyków FRANCISZEK MAZUR

Błażej Brzeziński

Jeśli chodzi o postanowienie noworoczne, to z pewnością nie muszę się motywować do aktywności fizycznej. Będąc 'wyczynowym' sportowcem jestem mega uparciuchem, a w dążeniu do celu wykonuje zawsze 100%, a nawet 110% planu treningowego założonego przez trenera. Chciałbym jedynie znaleźć więcej czasu i chęci na pochłanianie książek o rożnych tematykach.

Błażej jest tegorocznym zwycięzcą Maratonu Warszawskiego, ten rok był dla Niego wyjątkowo szczęśliwy. Polak pokonał trzech Kenijczyków i wypracował sobie aż 25-sekundową przewagę do drugiego zawodnika. Początkowo zwycięstwo Brzezińskiego nie było takie jasne. Jeszcze na 10 km przed metą Polak był na trzeciej pozycji. Pokazał jednak, że jest w świetnej dyspozycji i z czasem 2:11:27 zameldował się na mecie jako pierwszy!

Anna Szyszka Anna Szyszka fot.: https://www.instagram.com/szyszka.anna/

Anna Szyszka

Moim najważniejszym postanowieniem noworocznym jest poprawienie życiówek na najdłuższych dystansach. Aby to zrealizować muszę trenować solidnie, słuchać się trenera i konsekwentnie realizować plan treningowy. Ważne są też dla mnie elementy poza biegowe - czyli stretching, stabilizacja i ćwiczenia na siłowni. Bez tego moje postanowienie noworoczne może przesunąć się na kolejny rok.

Krótko i na temat, Ania jest bardzo ambitną biegaczką. Jej rekordy życiowe robią ogromne wrażenie. Na dystansie maratońskim zadebiutowała w 2015 roku i uzyskała doskonały czas: 2:37:47. To był jeden z lepszych debiutów w ostatnich latach w Polsce! Tego samego roku zdobyła srebro podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie w Pile z czasem 1:15:36.

Iwona Lewandowska podczas BMW Półmaratonu Praskiego Iwona Lewandowska podczas BMW Półmaratonu Praskiego fot. Franciszek Mazur

Iwona Bernardelli

Nie mam postanowień. Mam cele. Które można obrać każdego dnia, nie tylko na początku roku. Zawsze mam przynajmniej jeden cel sportowy i jeden pozasportowy. Jeszcze za wcześnie by je zdradzać. Ale już wiem, że będzie to wyjątkowy rok. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przywitania nowego 2018 roku!

Wielokrotna mistrzyni Polski, wojskowa mistrzyni świata i olimpijka z Rio de Janeiro. Iwona nie jest zwolenniczką postanowień noworocznych, za to lubi stawiać sobie konkretne cele. Jest bardzo ambitna i z pewnością jeszcze nie raz będziemy mieli okazję obserwować jej zmagania na dystansie maratońskim.

Rio 2016. Henryk Szost podczas Orlen Warsaw Marathon 2015 Rio 2016. Henryk Szost podczas Orlen Warsaw Marathon 2015 PRZEMEK WIERZCHOWSKI

Henryk Szost

Moim postanowieniem noworocznym jest złamanie bariery 2:10 na dystansie maratońskim oraz walka o medal podczas mistrzostw Europy w Berlinie!

Henryk Szost jest najszybszym polskim maratończykiem w 2017 roku, do niego należy również rekord Polski -2:07:39. Do złamania bariery 2 godz. 10 min. zabrakło mu bardzo niewiele we Frankfurcie, gdzie z czasem 2:10:09 zajął ostatecznie 7. lokatę.

Joanna i Edyta Rybackie Joanna i Edyta Rybackie fot.: https://www.instagram.com/actiontwins/

Action Twins czyli Edyta i Joanna Rybacka

Joanna

Moja lista postanowień noworocznych z każdym rokiem jest coraz krótsza ... W przyszłym roku szczególnie życzę sobie mniej życia w biegu i na walizkach ... tego przysłowiowego "zatrzymania się", głębszego oddechu i umiejętności totalnego nic nie robienia, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Z postanowień noworocznych związanych ze sportem chcę zaatakować swoje rekordy życiowe (niektóre już z brodą ...). Jeśli zdrowie dopisze to jest to w zasięgu, bo ciężkiej pracy się nie boję !

Edyta

Koniec roku zawsze kojarzył mi się z pewnego rodzaju "rachunkiem sumienia", analizą i podsumowaniem wszystkiego tego co miało miejsce w minionym roku. To czas postanowień noworocznych - które mają dla mnie "moc sprawczą". Rok 2018 będzie pełen wyzwań tak więc liczę na to, że zdrowie dopisze i pozwoli na przygotowanie do sezonu i wykręcenie dobrych czasów na zawodach. Spełnienie podróżniczych marzeń i odkrywania nowych miejsc. Życzę sobie również niegasnącej motywacji i energii do realizacji projektów oraz samodoskonalenia się. Większej otwartości na to co nowe i nieznane. Wygospodarowanie więcej czasu na nowe znajomości,dla rodziny oraz luzu na co dzień i nie zawracanie sobie głowy drobnostkami.

Dziewczyny na co dzień motywują do aktywności na swoich kanałach social media. Siostry zawsze wspierają się na zawodach, treningach i w życiu osobistym. Bieganie to ich styl życia, realizują swoje marzenia i dzielą się pasją. Zarażają pozytywną energią i uśmiechem. To ambitne amatorki biegania, na bardzo wysokim poziomie.

Mariusz Giżyński Mariusz Giżyński RAFAŁ MALKO

Mariusz Giżyński

Moim noworocznym postanowieniem jest, zresztą jak bywało to wielokrotnie, że będę trenował mądrzej, nie dam ponieść się emocjom i przerośniętej ambicji. Będę regularnie uzupełniał dzienniczek treningowy.

Pozdrawiam i szczęścia w Nowym Roku!

Mariusz to czołowy polski maratończyk z rekordem życiowym 2:11:20, na co dzień trenuje z ambitnymi amatorami. Mariusz to doskonały przykład profesjonalisty w tym co robi oraz sportowca, który ma marzenia i nie boi się podjąć ryzyka by je dogonić. 

Emilia Ankieiwcz

Postanowienia noworoczne?
1. Nie będę słodziła kawy,
2. będę się rolować,
3. częściej będę gryzła się w język,
4. poprawię rekord życiowy na 400 m ppł.

Emilia Ankiewicz trenuje pod okiem trenera Andrzeja Wołkowyckiego, specjalizuje się w biegu na 400 metrów przez płotki, jej rekord życiowy to 55:89. Jest olimpijką z Rio de Janeiro 2016.

Trzykrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski seniorów w biegu na 400 m ppł- srebrne w 2014 i 2015 oraz brązowy w 2013.

Adam Kszczot

Mam jedno
Ale bardzo wymowne
"Być kimś więcej "
To jest wszystko co chcę osiągnąć w każdym aspekcie życia w przyszłym roku.

Adama Kszczota chyba nie trzeba przedstawiać, specjalizuje się w biegu na 800 metrów, zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów (1:44.95) podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Londynie. Polak pobiegł doskonale pod względem taktycznym i wyprzedził rywali na ostatniej prostej. Nie brakuje mu charyzmy i woli walki. Jest członkiem grupy sportowej Orlen.