Eksperci

 • Czterdziestomilowy krok w stronę ultra

  Czterdziestomilowy krok w stronę ultra

  Jeśli szukacie biegu na swój debiut na dystansie dłuższym niż maraton, Ultra Trail 68 w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich jest idealny. Dwa lata temu to był mój debiut i tak właśnie zostałam ultraską. Teraz nie robi to na mnie wrażenia, ale w 2015 roku był to ogromy mój wyczyn i wielki krok w stronę ultra.

 • Gorce Ultra-Trail 2016

  Gorce Ultra-Trail 2016

  Marzysz o swoim pierwszym biegu ultra? A może o pierwszym maratonie górskim? Szukasz pięknych, niezbyt trudnych technicznie tras, bez tłumu turystów? Gorce Ultra-Trail jest dla Ciebie.

 • Glutenowa dyskusja [felieton]

  Glutenowa dyskusja [felieton]

  Gluten to zło - dość kontrowersyjny post na Facebooku wywołał falę komentarzy. Głównie hejterskich. Dlaczego sugestia, że warto ograniczyć gluten w naszej diecie, wciąż budzi takie kontrowersje? Jakby, nie przymierzając, chodziło o odcięcie nieprzytomnego pacjenta od respiratora. A w rzeczywistości, gdy tylko odstawimy wysoko przetworzone jedzenie i słodycze, zadbamy o dużą ilość warzyw i owoców, zróżnicujemy źródła węglowodanów, włączając do diety różnorodne zboża, nagle okaże się, że zjadamy wielokrotnie mniej glutenu, niż przeciętny zjadacz chleba.

 • Andrzej Bartoszuk - Coach Fellow