Triathlon

 • Zapisy na Herbalife Ironman 70.3 Gdynia od 1 grudnia
 • Mistrzostwa Świata Ironman. Wygrali Kienle i Carfrae [ZDJĘCIA]

  Mistrzostwa Świata Ironman. Wygrali Kienle i Carfrae [ZDJĘCIA]

  Co roku na Big Island na Hawajach odbywają się Mistrzostwa Świata na dystansie Ironman. Na starcie morderczego wyścigu staje ponad 2000 śmiałków z całego świata. Obok elity stoją amatorzy. Wszyscy pokonują 3,8 km pływania, 180 km rowerem i 42,195 km biegiem. Wszystko po to, by na mecie usłyszeć zapadającą na całe życie w pamięć dewizę: "jesteś człowiekiem z żelaza". W tym roku zmagania wygrał Sebastian Kienle z Niemiec i Mirinda Carfrae. Zwycięzcom ukończenie wyścigu zajęło kolejno 7:55:14 i 09:00:55

 • Poznański triathlon w Challenge Family
 • 'Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu' [RECENZJA]
 • Triathlon okiem debiutanta

  Triathlon okiem debiutanta

  7 września w Cholerzynie i Budzyniu pod Krakowem odbyła się 2. edycja zawodów Iron Dragon Triathlon 2014. Zawody rozegrano na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km na rowerze, 10 km biegu). Sport.pl też tam był, wypuszczając na trasę dwóch nowicjuszy. Oto ich relacja.

 • Agnieszka Jerzyk: Triathlon przez 360 dni w roku

  Agnieszka Jerzyk: Triathlon przez 360 dni w roku

  Triathlon to ogromny wysiłek dla organizmu. Dlatego tak ważna jest regeneracja. Co robić, żeby odpoczynek dawał ciału jak najwięcej? - Jeść, rozciągać się, spać, słuchać muzyki i czytać książkę - radzi Agnieszka Jerzyk, czołowa polska triathlonistka, ambasadorka Enea Tri Tour

 • Ultratriathlonista wzięty za nielegalnego emigranta
 • Rekord Raelerta, zwycięstwo Cześnik w Herbalife Triathlon Gdynia

  Rekord Raelerta, zwycięstwo Cześnik w Herbalife Triathlon Gdynia

  Aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman, Andreas Raelert z Niemiec wygrał Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Drugie miejsce zajął Massimo Cigana z Włoch. Zwycięzca trzech edycji Herbalife Triathlon, Ukrainiec Anton Blokhin tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem. Wśród kobiet najszybsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Maria Cześnik, która przekroczyła linię mety przed Camille Lindholm. Trzecie miejsce, tak jak w 2013 roku zajęła Ewa Bugdoł. Zawody ukończyło ponad 1300 zawodników z 20 krajów świata.

 • Triathlon. Ironman w Polsce!

  Triathlon. Ironman w Polsce!

  Herbalife Triathlon Gdynia, największa triathlonowa w Polsce impreza otrzymała prestiżową licencję Ironman 70.3. To pierwsze zawody tej marki w Polsce. Choć trudno to porównywać, to trochę tak, jakby UEFA przyznała zwycięzcy polskiej Ekstraklasy gwarantowane miejsce w Lidze Mistrzów.