Triathlon

 • Niemiec Nils Frommhold najlepszy w gdyńskim triathlonie Herbalife Ironman 70.3 [ZDJĘCIA]

  Niemiec Nils Frommhold najlepszy w gdyńskim triathlonie Herbalife Ironman 70.3 [ZDJĘCIA]

  2 tys. zawodników wystartowało w Herbalife Ironman 70.3, który odbył się w Gdyni. Mieli oni do pokonania połowę dystansu słynnego Full Ironmana (3,86 km pływania, 180,25 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu) , czyli 1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze oraz 21,1 km biegu. Najlepszy okazał się Niemiec Nils Frommhold, który wyprzedził Ukraińca Antona Blokhina oraz Polaka Miłosza Sowińskiego. Zwycięzca uzyskał czas 3:54.08. Wśród kobiet wygrała Niemka Diana Riesler, a 2. miejsce zajęła Polka Paulina Kotfica. Zapraszamy na galerię zdjęć z zawodów.

 • 50 dystansów IRONMAN, 50 dni, 50 stanów i 1 człowiek - Iron Cowboy

  50 dystansów IRONMAN, 50 dni, 50 stanów i 1 człowiek - Iron Cowboy

  Zrobił to po to, by zachęcić Amerykanów do zmiany życia, żeby namówić ich do aktywności, do zmiany diety i zwrócenia uwagi na problem otyłości wśród dzieci. Nie namawiał do robienia od razu bardzo długich dystansów. Zapraszał: ?Przebiegnij ze mną parę kilometrów, przejedź kawałek na rowerze. Dołącz do mnie.? A wszystko to na 50 dystansach IRONMANA (długiego dystansu w triathlonie), w ciągu 50 dni pod rząd, w 50 różnych stanach w USA. James Lawrence rozpoczął swoje wyzwanie 6 czerwca, a zakończył w sobotę, 25 lipca.

 • Diana Riesler i Bart Aernouts zwyciężyli w Enea Challenge Poznań

  Diana Riesler i Bart Aernouts zwyciężyli w Enea Challenge Poznań

  1082 zawodników wzięło udział w Enea Challenge Poznań na dystansie średnim w niedzielę, 26 lipca. Bezkonkurencyjni okazali się Diana Riesler i Bart Aernouts, którzy od samego początku należeli do faworytów niedzielnych zawodów triathlonowych. Najlepszymi Polakami byli Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce.

 • Od koleżeńskiego zakładu do światowej marki - IRONMAN w Polsce
 • Bydgoszcz Triathlon - dobra atmosfera, doping kibiców i podium! Wracamy za rok
 • Sukces Jerzyk, Szczerbińskiej i paratriathlonistów! Triathlonowe Mistrzostwa Europy za nami.
 • Małgorzata Szczerbińska wygrywa Mistrzostwa Europy w Genewie na dystansie sprinterskim!
 • Bydgoszcz Triathlon już za 3 dni! Szykuje się dobry wyścig

  Bydgoszcz Triathlon już za 3 dni! Szykuje się dobry wyścig

  Już w najbliższy weekend (12.07) na starcie Bydgoszcz Triathlon pojawi się ponad 1500 zawodników, a wśród nich: kadra Polski, zawodnicy z Ukrainy, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Francji, Włoch, a nawet z RPA! Sportowcy zmierzą się z dystansami krótkim i super krótkim w rywalizacji indywidualnej oraz sztafet i drużyn.

 • Marek Jaskółka i Paulina Kotfica mistrzami Polski w triathlonie na dystansie 1/4
 • Szczecin triathlonem stoi!

  Szczecin triathlonem stoi!

  Niemalże 40% uczestników Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie popularnej ?ćwiartki?, stanowią mieszkańcy aglomeracji szczecińskiej. Ten wynik pokazuje jak duży potencjał tej dyscypliny drzemie w województwie Zachodniopomorskim. W najbliższy weekend na starcie zobaczymy również najlepszych polskich zawodników, m.in. Paulinę Kotficę, Marka Jaskółkę i Sylwestra Kustera.

Copyright © Agora SA