Dieta biegacza
-
Cukier cukrowi nierówny, czyli glukoza kontra fruktoza
Węglowodany stanowią podstawę diety biegacza. Wynika to z faktu, iż są one głównym źródłem energii podczas wysiłku, zwłaszcza długiego (trwającego powyżej 1 godziny) i intensywnego, a ich zbilansowany poziom w diecie jest niezbędny do utrzymania prawidłowej pracy organizmu i osiągnięcia sukcesów.
-
Komosotto z zielonymi szparagami
Najciekawsze potrawy wychodzą w sytuacji, gdy mamy na coś ochotę, a kluczowego składnika brakuje w kuchni. Tak było z moim risotto z zielonymi szparagami. Kupiłam szparagi, a w domu nie było grama ryżu.
-
Pad thai dla zabieganych
Jedno z moich ulubionych dań to tajski pad thai. Moja wersja odbiega od oryginału, w którym są jajka, a one komplikują przepis. Ma być prosto, nieskomplikowanie i szybko.
-
Sezon na szparagi rozpoczęty!
Może zabrzmi to przewrotnie, ale zaletą szparagów jest ich sezonowość. Pojawiają wiosną, są w warzywniakach i na ryneczkach przez kilka tygodni, po czym znikają, po to by wrócić za rok, wyczekiwane z utęsknieniem. Jestem pewna, że gdyby były dostępne przez cały rok, na pewno by się przejadły i straciły swoją wyjątkowość.
-
Najszybszy makaron świata!
To jest właściwie sałatka na bazie makaronu. Idealna dla zabieganych, bo można zrobić do pudełka i zjeść gdziekolwiek - w pracy, w parku na ławce między treningiem a innymi zajęciami. Sprawdzi się jako alternatywa dla klasycznego makaronu, jeśli unikamy glutenu czy pszenicy. To bardzo dobre źródło węglowodanów, czyli świetny pomysł na carboloading.
-
4 przepisy na energetyczne i sycące smoothies dla osób, które lubią proste i smaczne rozwiązania
Koktajle są jednym z najprostszych sposobów na dostarczenie witamin do organizmu. Często bardzo sycące, pobudzające metabolizm i energetyczne. Warto wypróbować te przepisy i wprowadzić je do diety. Przepisy zostały przygotowane w ramach Hapsa Fit.
-
Przepisy na dania z makaronem. Pasta najlepsza i basta! [3 PROPOZYCJE]
Już 15 marca będzie miał premierę "Bike&Cook. Kulinarny poradnik rowerzysty", który ukaże się nakładem Wydawnictwa Filo. Znajduje się w nim ponad 100 prostych przepisów na pożywne i zdrowe dania, które zapewnią szybkość i energię, a nie dostarczą zbędnych kilogramów. Tym razem przedstawiamy 3 przepisy z wykorzystaniem makaronu, jednego z kluczowych produktów dla osób uprawiających aktywny tryb życia.
-
4 proste przepisy na izotoniki, które nawodnią i dodadzą energii
Już 15 marca będzie miał premierę "Bike&Cook. Kulinarny poradnik rowerzysty", który ukaże się nakładem Wydawnictwa Filo. Znajduje się w nim ponad 100 prostych przepisów na pożywne i zdrowe dania, które zapewnią szybkość i energię, a nie dostarczą zbędnych kilogramów. Przedstawiamy 3 przepisy na izotoniki, które skutecznie nawodnią organizm i dodadzą energetycznego kopa.
-
Przepisy na dania z jajkiem w roli głównej. Na tym się po prostu biega [4 PRZEPISY]
Jajka są skarbnicą witamin oraz minerałów. Zawierają także używane jako wzorcowe białko o profilu aminokwasów, idealne do budowy ludzkich tkanek. Oprócz tego zawierają cholinę, która ma pozytywny wpływ na nastrój. Zawiera także selen, luteinę i zeaksantynę. Przygotowaliśmy dla was 4 przepisy z użyciem właśnie tego produktu.
-
Masz ochotę na coś słodkiego, co doda ci energii po treningu? Mamy 4 genialne przepisy na zdrowe słodycze
Nie ma nic lepszego od słodyczy, które dodają energii po wyczerpującym treningu. Zobaczcie 4, które wybraliśmy specjalnie dla was!
-
Nawadnianie kluczem do sukcesu nie tylko latem
Nawadnianie zimą jest równie istotne, co podczas sezonu letniego. Odwodnienie może prowadzić do wyczerpania, zmęczenia mięśni a nawet zawału. Człowiek, niezależnie od pory roku, powinien spożywać ponad trzy litry płynów dziennie. Podczas uprawiania sportu o wiele więcej, bo optymalne nawadnianie to klucz do sukcesu! Dlatego w pakietach startowych do zbliżającego się ORLEN Warsaw Marathon każdy zawodnik znajdzie m.in. napój izotoniczny OSHEE.
-
Bieganie zimą. Bomby witaminowe dla biegaczy
Witaminy - niezwykle ważna składowa naszej diety. Żaden biegacz nie może ignorować tego tematu. Szczególnie zimą.
-
Niski czy wysoki indeks glikemiczny - co lepsze dla biegacza?
Banan, makaron, czekolada... To produkty kojarzące się z biegaczami. Dlaczego? Bo są to produkty węglowodanowe. Pierwsze skojarzenie jest więc proste - biegasz, potrzebujesz energii, jesz produkty węglowodanowe. Nie jest to jednak tak oczywiste, bowiem to bardzo zróżnicowana grupa, a kluczem w dostrzeżeniu tych różnic jest indeks glikemiczny.
-
Ile może wypić biegacz? Obalamy mity o alkoholu!
"Piwo jest dobre na zakwasy", "Chcesz życiówki? Zapomnij o piciu", "Jeden drink treningu nie zrujnuje" - rozprawiamy się z biegowymi mitami o alkoholu.
-
Jak nie przytyć w święta? 9 porad dla biegaczy
Coraz bliżej Święta, a wraz z nimi pierogi, kutia, barszcz z uszkami, pierniki, serniki, pasztety, bigosy, czyli kilka dni pełnych obżarstwa, a potem dodatkowe kilogramy do dźwigania na biegowych trasach. Na szczęście wcale nie musi tak być! Zastosuj kilka naszych sprawdzonych patentów i ciesz się świetną formą i idealną sylwetką nie tracąc przyjemności z świętowania.
-
Bieganie zimą. Co jeść, żeby wygrać z mrozem? [7 PORAD]
Bieganie przy -15 stopniach Celsjusza to nie lada wyzwanie. Do trenowania w tak trudnych warunkach należy się odpowiednio przygotować. Szczególną rolę odgrywa prawidłowa dieta - radzi Justyna Mizera, sportowydietetyk.com.pl i autorka bloga zMizerami.pl.
-
Sprawdź, jak można wykorzystać skórki od banana
Biegacze jedzą bardzo dużo bananów. Same owoce mają mnóstwo składników mineralnych i witamin. Warto jednak wiedzieć, że oprócz wszystkich wartości, można dodatkowo wykorzystać skórkę od banana.
-
Kuchnia biegacza. Odżywianie jesienią i zimą
Jesienią i zimą mamy ograniczony wybór świeżych warzyw i owoców. Ponadto kapryśna pogoda sprawia, że jesteśmy narażeni na działanie wirusów. Jak skomponować dietę w tym trudnym dla biegaczy okresie, podpowiada dietetyk sportowy Jagoda Podkowska.
-
Co wziąć przed, co w trakcie, a co po maratonie? [PORADNIK]
Zbliżają się 38. PZU Maraton Warszawski oraz 17. PKO Poznań Maraton, a ja z racji na napływające wiadomości z pytaniami: "Jak się zabezpieczyć pod kątem suplementacji na ten ciężki bieg, co wziąć przed, co w trakcie, a co po, żeby nie umierać? postanowiłem przygotować małe kompendium - o tym jak poradzić sobie z dystansem maratonu pisze Michał Wichowski, doradca sportowy High Level Center.
-
Bieganie zimą, co jeść żeby nie chorować? Chroń swój organizm naturalnymi produktami
Trening w okresie zimowym często wiąże się z różnego rodzaju infekcjami. W pierwszej kolejności warto sięgać po naturalne produkty. Sprawdź co jeść, żeby zwiększyć swoją odporność.