Trening biegacza

 • Jak zostać biegaczem kompletnym. Wytrzymałość mięśniowa [5 ćwiczeń]
 • Reebok Zprint 3D. Dynamika, lekkość i dobra cena. Ale czy dla wszystkich biegaczy?
 • Jak zostać biegaczem kompletnym? - PLANK: PODSTAWY I WARIACJE
 • Jak zostać biegaczem kompletnym? [STABILIZACJA - 5 ĆWICZEŃ]

  Jak zostać biegaczem kompletnym? [STABILIZACJA - 5 ĆWICZEŃ]

  Jak zostać biegaczem kompletnym? Zadbać nie tylko o odpowiedni trening biegowy i przesuwać granicę swoich możliwości wysiłkowych, a potraktować ciało jako CAŁOŚĆ. Aby zapobiegać kontuzjom oraz polepszać swoje wyniki biegowe należy poprawiać wszystkie cechy motoryczne naszego ciała: wytrzymałość, siłę, moc, gibkość, koordynację, stabilizację, szybkość. Przez najbliższe 3 miesiące przedstawimy Wam zestawy ćwiczeń z zakresu stabilizacji, wytrzymałości mięśniowej, siły oraz mobilności. W poniższym artykule zawarliśmy teorię stabilizacji oraz 5 najlepszych według nas ćwiczeń.

 • Nike Zoom Vaporfly Elite. Czy nowa technologia pozwoli pobić rekord świata w biegu maratońskim?
 • V Kongres Psychologii Sportu

  V Kongres Psychologii Sportu

  Największa w Polsce konferencja w pełni poświęcona psychologii w sporcie i aspektom treningu mentalnego. Wydarzenie podczas którego w jednym miejscu w Warszawie spotkają się zarówno praktycy na co dzień pracujący jako psychologowie w sporcie tak indywidualnym jak również zespołowym.

 • Walentynkowy zestaw ćwiczeń dla par

  Walentynkowy zestaw ćwiczeń dla par

  Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla Was wszystkich "Walentynkowy obwód" angażujący wszystkie duże grupy mięśniowe. Obwód składa się z sześciu ćwiczeń, które wykonacie bez przerwy, odpoczynek czeka Was po wykonaniu całego obwodu i trwać będzie 60 sek. Całość powtórzcie trzy razy. Pamiętajcie, niech miłość i forma będą z Wami na 200%!

 • Trening z TRX. Zapomnij o kontuzjach i biegaj jeszcze szybciej
 • Dlaczego warto biegać z kimś? [6 POWODÓW]

  Dlaczego warto biegać z kimś? [6 POWODÓW]

  W zaganianym świecie, między pracą, szkołą, odebraniem pociech ze szkoły, czasem na dom, czytanie, bieganie, zakupy trudno znaleźć czas na spotkania ze znajomymi. Jeśli masz to szczęście, że bliskie osoby tak jak Ty żyją aktywnie może warto zamiast wyjścia na kawę zaproponować wspólne bieganie? Powodów, dla których warto biegać z kimś jest całkiem sporo. Przedstawiamy 6 naszym zdaniem najważniejszych.

 • Czy biegacz powinien jeździć na rowerze?

  Czy biegacz powinien jeździć na rowerze?

  Są takie sytuacje, np. w przypadku kontuzji, kiedy nie możemy wykonać treningu biegowego. Wtedy, jeśli nie ma innych przeciwwskazań, decydujemy się na jazdę na rowerze. Spotyka się też głosy, że bieganie można wzbogacić treningiem rowerowym. Podobno nawet powinno się, bo efekty są wtedy większe i przekłada się to na nasze lepsze wyniki podczas zawodów. Czy tak jest w rzeczywistości?