Najnowsze artykuły

 • Biegaj i płać bez portfela
 • Biegaj i płać bez portfela

  Biegaj i płać bez portfela

  Wszystko czego potrzebujesz na treningu w jednym urządzeniu? Wystarczy smartwatch lub smartfon i mamy: liczbę pokonanych kilometrów, tempo biegu, puls, muzykę, a nawet możliwość zapłacenia za zakupy. Co to oznacza? Zupełnie nowy wymiar treningów biegowych, które będą sprawiały Ci jeszcze większą przyjemność! Jak to działa?

 • Tylko dla Harpaganów! Nowe wyzwanie Runmageddonu

  Tylko dla Harpaganów! Nowe wyzwanie Runmageddonu

  12 godzin tyle trwać będzie nowe wyzwanie Runmageddonu, który już od 5 lat stawia przed Polakami niecodzienne, sportowe wyzwania. Nowa formuła, która odbędzie się 1 września podczas Runmageddonu Silesia JSW S.A. będzie prawdziwym, wymagającym sprawdzianem dla najlepszych sportowców.

 • Łódź błotem i śmiechem płynąca

  Łódź błotem i śmiechem płynąca

  Wakacyjna sobota, fantastyczna zabawa i mnóstwo pozytywnej energii - tak zapowiada się łódzki Runmageddon. Już 17 sierpnia, jedynie cztery kilometry od ścisłego centrum miasta, czyli na Łódzkich Błoniach, stanie na linii startu kilka tysięcy Runmageddończyków. Niektórzy z nich pokażą siłę i charakter pierwszy raz, niektórzy kolejny. Jedno jest pewne, bez względu na różnice, każdy przeżyje cudowną przygodę!

 • Jacek 'Mezo' Majer: - Poznań Maraton to dla mnie zawsze święto i zwieńczenie sezonu. To tu w 2016 zrobiłem swoją życiówkę! [WYWIAD]

  Jacek "Mezo" Majer: - Poznań Maraton to dla mnie zawsze święto i zwieńczenie sezonu. To tu w 2016 zrobiłem swoją życiówkę! [WYWIAD]

  Już 20 października w Poznaniu odbędzie się 20. PKO Poznań Maraton! To piękna data dla wszystkich, którzy kochają sport i pamiętają historyczny, pierwszy poznański bieg. O pasji i bieganiu rozmawiamy z Jackiem "Mezo" Mejerem. - Jest wiele ciekawych tras w Poznaniu i okolicach. Cytadela, jezioro Malta, jeziora Rusałka czy Strzeszyn. - wyznaje raper.

 • Psychoporanek 24h - charytatywne kilometry dla Fundacji Góry Przenosić
 • Szczecin wzywa na Runmageddon

  Szczecin wzywa na Runmageddon

  Runmageddon w zupełnie nowym miejscu to jest to na co wszyscy czekają. Pokonywanie tras ekstremalnego biegu jest ekscytujące, szczególnie w jeszcze nieodkrytych, nowych zakątkach Polski. W tym roku po raz pierwszy ekstremalny bieg z przeszkodami trafi do Szczecina.

 • Święto trailowego biegania w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

  Święto trailowego biegania w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

  W niedzielę, 7 lipca odbyła się piąta edycja biegu TriCity Trail. Zawody są rozgrywane na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - na trzech dystansach: 80+ km, 48 km i 21 km. Tym razem zawodnikom towarzyszył przelotny deszcz, a temperatura nie przekraczała 20 stopni. Do mety dotarło łącznie 676 biegaczy

 • Nowe, jubileuszowe 42,195km

  Nowe, jubileuszowe 42,195km

  Po medal 20. PKO Poznań Maratonu zawodnicy ruszą nową trasą. Na jej nowy przebieg wpływ mieli sami biegacze. Pomysłów i wariantów na królewski dystans miasta było mnóstwo, są zatem zmiany, przyjemne niespodzianki i jak zapowiadają biegacze - będą życiówki!

 • Jubileuszowe 42km 195m

  Jubileuszowe 42km 195m

  Obok Warszawy i Wrocławia, Poznań jest trzecim miastem w Polsce, w którym zapoczątkowano tradycję biegu na królewskim dystansie i przez lata wiódł prym pod względem liczby startujących biegaczy, nosząc miano największego maratonu w kraju. W tym roku Poznań Maraton świętuje 20 lat.

 • 'Piasek, woda i ta morska bryza'. Morski Runmageddon pobił rekord frekwencji

  "Piasek, woda i ta morska bryza". Morski Runmageddon pobił rekord frekwencji

  Jeszcze nigdy w Trójmieście nie wystartowało tyle osób, co w czasie ostatniego weekendu z Runmageddonem. Podczas gdyńskiej edycji padł rekord Polski Północnej. Około 8 tysięcy Runmageddończyków stanęło na starcie morskiego wydarzenia. Pogoda choć zmienna i lekko burzowa nie przeszkodziła śmiałkom w pokonaniu morskich tras ekstremalnego biegu z przeszkodami.

 • Jeśli biegać to tylko z rodziną! Runmageddon Family
 • Podaj zmianę - podaj dalej! Niezwykła sztafeta od Tatr do Bałtyku dobiegła na Hel

  Podaj zmianę - podaj dalej! Niezwykła sztafeta od Tatr do Bałtyku dobiegła na Hel

  Ponad 900 kilometrów - taki dystans pokonali uczestnicy wyjątkowej sztafety BNP Paribas "Podaj zmianę - razem wybiegnijmy z depresji". Biegacze spędzili na trasie nieprzerwanie ponad 95 godzin - w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na problem depresji oraz pokazać, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia mają pozytywny wpływ na samopoczucie. Całkowity dochód z akcji został przekazany Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji.

 • Poznaj siebie w Poznaniu - na Runmageddonie

  Poznaj siebie w Poznaniu - na Runmageddonie

  Kiedy człowiek, z którym ścigacie się ramię w ramię na wyrastającej przed wami trudnej przeszkodzie podaje ci pomocną dłoń - to musi być Runmageddon. Bieg, po którym wychodzisz zmieniony. Najbliższa szansa na start w Runmageddonie - 22 i 23 czerwca w Poznaniu.

 • Życie w biegu: między Rzeźnikiem a Rzeźnikiem
 • adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans

  adidas Runners Warsaw w akcji Run For The Oceans

  8 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów i właśnie dlatego w najbliższą sobotę, adidas Runners Warsaw zaprasza na kolejne duże wydarzenie biegowe, rozpoczynające edukacyjny i proekologiczny tydzień w społeczności ARW. Wydarzenie jest częścią globalnej inicjatywy, w której za każdy przebiegnięty kilometr między 8 a 16 czerwca, rejestrowany przez aplikację Runtastic, marka adidas przekaże $1 na Parley Ocean School.

 • Ostatnie dni zapisów do charytatywnej sztafety BNP Paribas. Sprawdź, kogo spotkasz na trasie!

  Ostatnie dni zapisów do charytatywnej sztafety BNP Paribas. Sprawdź, kogo spotkasz na trasie!

  Jeszcze tylko do niedzieli, 2 czerwca br., trwają zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce. Bieg Banku BNP Paribas "Podaj zmianę - razem wybiegnijmy z depresji" rozpocznie się 4 czerwca br. na Kasprowym Wierchu, a zakończy 8 czerwca br. na Helu. Do inicjatywy można dołączyć na jednym z ponad 100 punktów na trasie i wspólnie z profesjonalnymi biegaczami pokonać dystans 5 lub 10 kilometrów. Dochód z zapisów zostanie przekazany Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji.

 • Bieg Ursynowa już za 2 tygodnie!

  Bieg Ursynowa już za 2 tygodnie!

  Płaska, sprzyjająca biciu rekordów trasa oraz dystans 5 kilometrów wzdłuż Alei K.E.N. to wyzwanie, które czekać będzie biegaczy 15 czerwca na warszawskim Ursynowie. To doskonała okazja, aby zakończyć sezon wiosennych startów z przytupem. Mają w tym pomóc Pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy, co minutę od 18 do 30 minuty. Przewidziany dystans, który nie powinien sprawić większych trudności początkującym biegaczom. Na pokonanie trasy organizator przewidział limit 45 minut

 • Nocny Runmageddon w morskim stylu

  Nocny Runmageddon w morskim stylu

  Po zachodzie słońca przemierzać piaski wydm zieleń parku, kąpać się w morskiej wodzie i do tego pokonywać zmyślne przeszkody - to jest jedno z marzeń każdego Runmageddończyka szukającego inspirujących, nowych wrażeń. Takie wyzwanie specjalnie dla osób lubiących niecodzienne przygody zaplanował organizator Runmageddonu Gdynia i umożliwił chętnym wzięcie udziału w nocnym, morskim Rekrucie.

 • Czy warto rano biegać?

  Czy warto rano biegać?

  Czy poranny jogging jest lepszy od wieczornego? Nie. Bieganie rano i bieganie wieczorem tak samo rzeźbi mięśnie, wzmacnia sylwetkę, pozwala spalić kalorie. Jednak bieganie rano ma pewne dodatkowe zalety. Jakie?