Pływackie MŚ. Rekord Czerniaka, Jędrzejczak odpadła

W kwalifikacjach pierwszego dnia zawodów podczas rozgrywanych w Szanghaju mistrzostw świata w pływaniu wspaniały rekord Polski ustanowił Konrad Czerniak. Pozostali Polacy wypadli przeciętnie.

Tysiące fanów nie mogą się mylić. Facebook.com/Sportpl ?

Otylia Jędrzejczak, która jako pierwsza z polskiej reprezentacji pojawiła się na basenie w Szanghaju, nie może uznać eliminacji 100 metrów stylem motylkowym za udane. Jej czas - 59,00 był dopiero 19-tym osiągnięciem eliminacji i Polki nie zobaczymy w półfinałach.

31 miejsce w eliminacjach 400 metrów stylem dowolnym zajął trenujący z Otylią Jędrzejczak w USA Mateusz Sawrymowicz. Jego rezultat (3:56,22) świadczy o treningowym potraktowaniu startu. Przypomnijmy, że Mateusz największe szanse wiąże ze startem na 1500m stylem dowolnym, dystansem na którym cztery lata temu został mistrzem świata.

To co nie udało się trenującym w Kaliforni Jędrzejczak i Sawrymowiczowi, nadrobił Konrad Czerniak. Nasz zawodnik zajął ósme miejsce w kwalifikacjach 50m stylem motylkowym (23,52- nowy rekord Polski) i wystartuje w dzisiejszym półfinale. Bardzo dużą odpornością psychiczną wykazał się Brazylijczyk Cear Cielo Filho, który po nawałnicy medialnej spowodowanej wykryciem w jego organizmie niedozwolonych substancji potrafił wygrać eliminacje z czasem 23,26.

Dopiero 43 miejsce zajął w kwalifikacjach 100m stylem klasycznym Dawid Szulich (1:02,24), płynąc o 2,53 sekundy wolniej od zwycięzcy eliminacji, Norwega Aleksandra Dale Oena.

Specjalny serwis o pływaniu? Sprawdź Pływacy.com ?

Więcej o: