Pływanie. Była reprezentantka RPA zostanie księżną

Charlene Wittstock, która reprezentowała RPA między innymi na igrzyskach w Sydney w 2000 roku zostanie żoną księcia Monako Alberta II. Datę ślubu zmieniono tak, by mogli na nim być obecni członkowie Komitetu Olimpijskiego.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Na igrzyskach w Sydney Wittstock była członkinią sztafety 4x100 stylem zmiennym, która zajęła piąte miejsce. Dwa lata później była szósta na 200 metrów stylem klasycznym podczas mistrzostw świata. Jest także wielokrotną mistrzynią RPA na różnych dystansach.

Jeszcze w 2008 roku planowała start na igrzyskach w Pekinie, ale nie zdołała wywalczyć kwalifikacji. Teraz zakończył już sportową karierę, gdyż zostanie... księżną Monako.

W 2000 roku Wittstock poznała księcia Alberta II na zawodach pływackich w Monako. Regularnie spotykają się od lutego 2006 roku, a od czerwca 2010 roku są zaręczeni. Zgodnie z Konstytucją Monako, Wittstock musiała zmienić wyznanie z protestanckiego na rzymskokatolickie oraz podjąć naukę miejscowego dialektu.

Pierwotnie ślub cywilny miał się odbyć 8 lipca, ale para zmieniła tę datę na 2 lipca. Powodem było zaplanowane od 5 do 9 lipca posiedzenie Komitetu Olimpijskiego w Durbanie, które uniemożliwiłoby jego członkom wzięcia udziału w ceremonii. Na 3 lipca zaplanowano ślub kościelny.

Po ślubie Wittstock przyjmie tytuł Jej Książęcej Wysokości Księżnej Monako, dotychczas należący do matki księcia Alberta, Grace Kelly.

Wittstock wciąż pływa

Mimo zakończenia kariery, Wittstock wciąż pływa. Przyszła księżna weźmie udział w charytatywnym wyścigu na jedną milę w porcie w Durbanie w RPA.

- To mój pierwszy start na otwartym akwenie. To będzie wyzwanie - powiedziała Wittstock. - Nie przyjechałam jednak by rywalizować. Popłynę by zbierać fundusze na Olimpiady Specjalne - podkreśliła. W piątek zebrała 2300 dolarów podczas charytatywnego śniadania przed zawodami.

Najlepsze sportowe zdjęcia roku. World Press Photo 2010 ?

Więcej o: