Pływanie. Delhi chroni się przed atakami terrorystycznymi

Australijscy pływacy obawiający się o swoje bezpieczeństwo w New Dehli, podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, mogą w każdej chwili poprosić o lot powrotny do domu- powiedział David Urquhart, prezydent australijskiego związku pływackiego.

Podwyższone zagrożenie terrorystyczne w Indiach sprawia, że wielu sportowców bardziej niż na przygotowaniach do zawodów, skupia się na śledzeniu informacji o swoim własnym bezpieczeństwie.

Australijczycy wylecą ze swojego kraju 25 września do Malezji, gdzie odbędą obóz przygotowawczy przed rozpoczynającymi się 4 października zawodami pływackimi podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Władze stolicy Indii bardzo intensywnie przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa. 80000 policjantów już zostało oddelegowanych do patrolowania obiektów imprezy, około 175000 ochroniarzy będzie zabezpieczać Igrzyska przed atakami terrorystycznymi.

W czasie zawodów, na każdym obiekcie władze Indii zapewniają obecność 1500 osób służb mundurowych, specjalne jednostki antyterrorystyczne będą zabezpieczać strefy VIP.

Siły powietrzne Indii będą ściśle nadzorować przestrzeń nad Indiami w czasie trwania ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk.

Już od dzisiaj Gwardia Narodowa zaczyna stacjonowanie wokół miasta.

Poza zagrożeniem terrorystycznym, problemem w Indiach jest również pogoda. Deszcze monsunowe spowodowały zagrożenie powodziowe. Rzeka Jamuna przekracza swój naturalny poziom o cztery metry.

Mimo braku startujących Polaków, czekają nas chyba jedne z najciekawszych zawodów sportowych w roku. I to niekoniecznie ze względów sportowych.

Więcej o pływaniu w serwisie plywacy.com ?