Pływanie. Lizbeth Trickett wraca z emerytury

Potrójna złota medalistka olimpijska, Lisbeth Trickett wraca ze sportowej emerytury, ponieważ chce reprezentować Australię podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

25-letnia zawodniczka przyznała w wywiadzie telewizyjnym, że jej decyzja o wycofaniu się ze sportu była zbyt pochopna,

Podczas oglądania tegorocznych wyścigów pływackich co chwilę pojawiały mi się przed oczami momenty, za którymi bardzo tęskniłam. Wystarczyło, że czułam zapach basenu, wspomnienia powracały- mówi Trickett.

W decyzji o powrocie do wyczynowego sportu bardzo wydatnie pomogło Trickett oglądanie zakończonych w sierpniu zawodów Pan Pacific.

Lisbeth Trickett (dawniej Lenton) po raz pierwszy broniła barw narodowych Australii w 2003 podczas mistrzostw świata, gdzie zdobyła dwa brązowe medale- na 50 metrów stylem dowolnym i w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.

Pierwsze olimpijskie złoto Trickett zdobyła podczas Igrzysk w Atenach, w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. W 2008 roku, w Pekinie wygrała indywidualnie wyścig na 100 metrów stylem motylkowym, oraz w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym.

We wrześniu 2009 roku, po zdobyciu trzech medali podczas mistrzostw świata w Rzymie, Australijka zapowiedziała przerwanie kariery, oficjalnie ogłaszając jej zakończenie w grudniu tego samego roku.

Więcej informacji o pływaniu znajdziesz na www.plywacy.com ?

Więcej o: