Pływanie. Zdyskwalifikowana zdobyła srebrny medal

Co można robić w piątym dniu obowiązywania kary półrocznej dyskwalifikacji za doping? Na przykład wystartować w zawodach pod patronatem FINA. Tak zrobiła Daynara de Paula. I zdobyła srebrny medal.

26 i 27 marca 2010 roku, Brazylijska zawodniczka Daynara de Paula została przyłapana na stosowanu dopingu, przy okazji IX Igrzysk Południowoamerykańskich. Zakazaną substancją okazał się Furosemid.

Wyznaczona przez panel antydopingowy FINA, półroczna kara dla Brazylijki rozpoczęła swój bieg 20 sierpnia.

Nie przeszkodziło to jednak de Pauli wystartować, w rozgrywanych pod patronatem FINA, Wojskowych Mistrzostwach Świata w pływaniu, rozgrywanych w Warendorf w Niemczech, gdzie 25 sierpnia zawodniczka wywalczyła srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym z czasem 59,90.

Co ciekawe, w rozgrywanej dzień później konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, Brazylijka mimo zgłoszenia nie pojawiła się na starcie, gdyż prawdopobnie zdała sobie sprawę z faktu, że informacja o jej "sukcesie" poszła w świat...

Zgodnie z regulaminem FINA, medal i wynik Brazylijki zostaną anulowane, a kara dyskwalifikacji rozpoczęła na nowo swój bieg 26 sierpnia...

Więcej o pływaniu w serwisie Plywacy.com  ?