Waterloo Ryana Napoleona

Napoleon Bonaparte w 1815 roku poniósł swoją legendarną klęskę w bitwie pod Waterloo. Inny Napoleon, Ryan, australijski pływak właśnie przeżywa własne Waterloo...

Więcej o pływaniu na plywacy.com ?

W organizmie australijskiego pływaka wykryto niedozowolony środek wspomagający, Formoterol, znajdujący się na liście substancji zakazanych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Chory na astmę Ryan Napolen przyjął nowy środek inhalujący zapisany mu przez farmaceutę, który jak się okazało, został źle przez farmaceutę opisany. W związku z tym, zawodnik motywuje obecność Formoterolu w organizmie właśnie tym niedopatrzeniem.

Panel antydopingowy FINA zaakceptował tłumaczenia Napoleona, jednak zdyskwalifikował go na trzy miesiące, rozpoczynając bieg kary od 20 sierpnia 2010.

To frustrujące- powiedział Napoleon- To bardzo smutne, że musiałem z tą sprawą zmagać się już od kwietnia. Popełniłem błąd, panel FINA zaakceptował fakt, że była to niezawiniona pomyłka, ale jako sportowiec, rozumiem, że biorę na siebie odpowiedzialność za wszystkie medykamenty jakie przyjmuję.

Ryan Napoleon urodził się w 1990 roku. W 2009 został mianowany przez australijską prasę na następcę Granta Hacketta, gdy niespodziewanie podczas mistrzostw Australii zakwalifikował się do kadry narodowej na mistrzostwa świata w Rzymie, osiągając na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym czas 15:01,99.

Niestety, podczas rzymskich zawodów, Napoleon nie powtórzył swojego osiągnięcia. Płynąc 15:09,55 zajął 11te miejsce w kwalifikacjach.

Pellegrini chce czterech złotych medali  ?

Więcej o: