Pływackie ME. Cieślak najlepszy w eliminacjach

Marcin Cieślak z najlepszym czasem eliminacji 200 metrów stylem motylkowym. Paweł Korzeniowski z siódmym i również spokojnie awansował do wieczornego finału. Czeka nas dzisiaj bardzo ciekawe popołudnie

W pierwszym bloku dzisiejszej rywalizacji mistrzostw Europy rozegrano sześć konkurencji. Już pierwsza z nich przyniosła nam dużo pozytywnych emocji.

W eliminacjach wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, najlepszy okazał się Marcin Cieślak (1:58,23). Paweł Korzeniowski, po bardzo spokojnym i kontrolowanym wyścigu w ostatniej serii, ostatecznie awansował do półfinału z siódmym rezultatem (1:59,06).

Pod nieobecność Węgrów- Laslo Cseha, który postanowił skupić się na rywalizacji w stylu zmiennym, oraz zaskakującej nieobecności mistrza Europy juniorów i pogromcy Cieślaka z Helsinek, Bence Biczo, nasi zawodnicy będą ścisłymi faworytami dalszych wyścigów na tym dystansie.

Do półfinału awansował również Sławomir Kuczko na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Zawodnik, który w 2006, na tym samym basenie w Budapeszcie i na tym samym dystansie zdobył tytuł mistrza Europy, w eliminacjach był 12ty z czasem 2:13,60. Kwalifikacje wygrał Węgier, Daniel Gyurta (2:10,70).

Niestety pozostali Polacy nie zaprezentowali się równie dobrze.

Karolina Szczepaniak była dopiero 24 na 200 metrów stylem zmiennym, nasze grzbiecistki, Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło i Karolina Urbańska zajęły odpowiednio 21, 25 i 28 miejsca, Sławomir Wolniak był 25ty na 200 metrów stylem klasycznym, tak samo jak Radosław Kawęcki w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym. Żaden z wyżej wymienionych zawodników nie zdołał awansować do dalszych etapów zawodów.

Dzisiaj wieczorem czekają nas niezwykłe emocje związane ze startami Polaków. Szanse na medal na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym mają Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz.

Katarzyna Wilk (100 metrów dowolnym) i Marcin Tarczyński (200 metrów zmiennym) popłyną w finałach konkurencji, nasi delfiniści- Cieślak i Korzeniowski będą walczyć o finał konkurencji 200 metrów stylem motylkowym, a Sławomir Kuczko postara się poprawić swoją pozycję na 200 metrów stylem klasycznym.

W Budapeszcie zapowiada się polski wieczór...

Wszystko o pływaniu znajdziesz na Plywacy.com ?

Więcej o: