Lochte i Magnuson z najlepszymi wynikami na świecie

Pierwszy dzień rozgrywanych w Irvine mistrzostw USA w pływaniu przyniósł pierwsze rewelacyjne rezultaty, w tym tak oczekiwane, najlepsze osiągnięcia w 2010 roku

Christie Magnuson płynąc w finale konkurencji 100 metrów stylem motylkowym poprawiła dotychczasowe najlepsze osiągnięcie Dany Vollmer. Od wtorku wynikiem otwierającym tegoroczne listy światowe jest 57,32. Vollmer zajęłą drugie miejsce, ustępując Magnuson o 0,13 sekundy. Trzecia była Kathleen Hersey, czwarte miejsce zajęła jedna z faworytek konkurencji, Natalie Coughlin.

W drugiej konkurencji finałów, na dystansie 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn, wygrał Peter Vanderkaay (3:46,88) przed Michaelem Kluehem. Czas zwycięzcy jest szóstym rezultatem w tabelach światowych w 2010 roku.

200 metrów stylem zmiennym pań zdominowała zdecydowana faworytka konkurencji, Ariana Kukors, której do zwycięstwa wystarczył rezultat 2:10,54, gorszy od jej najlepszego tegorocznego wyniku.

W jednym z najbardziej emocjonujących finałów wtorkowych zawodów, na 100 metrów stylem klasycznym, na starcie stanęło trzech muszkieterów amerykańskiej "żabki".

Wygrał Mike Aleksandrov (1:00,26), przed Markiem Gangloffem (1:00,42), oraz mającym za sobą wygraną walkę z rakiem Erikiem Shanteau (1:00,75). Czas zwycięzcy pozwala na zajęcie czwartego miejsca na listach światowych, zdominowanych przez dwóch Japończyków, Ryo Tateishi i Kosukę Kitajimę.

4:05,50, czwarty czas list światowych w tym roku, pozwolił Katie Hoff na zwycięstwo w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym. Hoff wyprzedziła Allison Schmidt, oraz zwyciężczynię amerykańskiej serii Grand Prix, Chloe Sutton.

Rewelacyjny rezultat na dystansie 400 metrów stylem zmiennym, zdobywca tytułu najlepszego pływaka na świecie w 2009 roku- Ryan Lochte, pokazał, że jest w wybitnej formie. Osiągnięty przez Lochtego rezultat 4:09,98 pozwolił o ponad dwie sekundy poprawić najlepsze tegoroczne osiągnięcie Japończyka Yuyi Hirihaty.

Michael Phelps na starcie po raz pierwszy pojawi się już w środę. Czeka go wyczerpujący dzień. Phelps zacznie od startu na 200 metrów stylem dowolnym, zakończy wyścigiem na swoim koronnym dystansie, 200 metrów stylem motylkowym.

Komplet wyników z mistrzostw USA tutaj ?