Pływanie. Mistrzostwa Europy Juniorów

Już w środę zaczynają się pływackie konkurencje Mistrzostw Europy w Pływaniu Juniorów odbywające się w Helsinkach. Oczy całego pływackiego świata są zwrócone na dwa największe talenty europejskiego pływania - Francuza Yannicka Agnela, oraz Niemki Silke Lippok. Nie zabraknie również polskich szans medalowych.

Yannick Agnel to w tym roku jedna z największych gwiazd francuskiego pływania. Aktualnie drugi zawodnik na listach światowych na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, ustępujący jedynie rekordziście świata, Niemcowi Paulowi Biedermannowi, który dopiero podczas niedawnych Mistrzostw Niemiec potrafił poprawić najlepszy wynik Francuza.

Również podczas niemieckich zawodów, w światowym pływaniu zaistniała Silke Lipok, która płynąc 200 metrów stylem dowolnym w 1:57,51, pojawiła się na szóstej pozycji wśród najszybszych kobiet na świecie na tym dystansie.

Agnel, oraz Lipok wystartują jedynie na dystansach kraulowych. Agnel na 200 i 400, oraz w dwóch kraulowych sztafetach, Lippok na 50, 100 i 200, oraz w sztafetach 4x100 i 4x200 dowolnym.

Wśród zawodników, którzy będą bronić tytułów mistrzowskich zdobytych w 2009 roku w Pradze, wystąpi między innymi nasz reprezentant Marcin Cieślak, który zdominował konkurencje delfinowe, wygrywając rok temu zarówno dystans 100, jak i 200 metrów tym stylem.

Wśród dziewcząt warto zwrócić uwagę na młodziutką Donatę Kiljańską, mistrzynię Polski seniorów na 400, 800 i 1500 metrów stylem dowolnym, która na każdym z tych dystansów będzie walczyć o tytuły Mistrzyni Europy.

Warto śledzić wyniki Mistrzostw Europy Juniorów, nie tylko dlatego, że dla wielu z zawodników będzie to przetarcie przed sierpniowymi "dorosłymi" Mistrzostwami Europy, ale również dlatego, że niejeden ze startujących w Helsinkach pływaków, będzie rozdawać karty w światowym pływaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Więcej informacji o pływaniu na Plywacy.com ?

Copyright © Agora SA