Pływanie. Rekord Biedermanna

Paul Biedermann, rekordzista świata na dystansach 200 i 400 metrów stylem dowolnym, podczas rozgrywanych w Berlinie Mistrzostw Niemiec, popłynął dystans 200 metrów w 1:45,84, wyprzedzając dotychczasowego lidera tegorocznych list światowych, Yannicka Agnela. Mistrzostwa Niemiec są jednocześnie eliminacjami do sierpniowych Mistrzostw Europy w pływaniu.

Rezultat Biedermanna jest wciąż daleki od jego własnego rekordu świata, z Mistrzostw Świata w Rzymie w 2009 roku (1:42,00), osiągniętego w poliuretanowym stroju. Dotychczas najszybciej w stroju materiałowym pływał Michael Phelps, który podczas Mistrzostw Świata w 2009 roku w Melbourne uzyskał wynik 1:43,86.

Forma Biedermanna zapowiada rewelacyjny wyścig z młodziutkim Agnelem podczas Mistrzostw Europy, gdzie Niemiec będzie bronił swojego tytułu sprzed dwóch lat.

W Mistrzostwach Niemiec nie startowała rekordzistka świata na 50 i 100 metrów stylem dowolnym Britte Steffen, której na przeszkodzie stanęły problemy z kontuzjami. Niemiecki Związek Pływacki otworzył przed Steffen możliwość startu w Budapeszcie bez kwalifikacji, jednak Steffen utrzymuje, że nie chce korzystać z furtki jakiej nie mają inne zawodniczki, bo byłoby to nie fair.

Dirk Lange, trener niemieckiej kadry nie traci jednak nadziei na start wielkiej sprinterki na Mistrzostwach Europy. Pełny skład reprezentacji Niemiec na Mistrzostwa Europy w pływaniu na plywacy.com ?